Islamiści zamordowali niemieckiego podróżnika. Nagranie z egzekucji trafiło do internetu!

1
26475

Islamscy terroryści ścięli niemieckiego żeglarza, który pod koniec ubiegłego roku został porwany przez ugrupowanie podległe ISIS.

Terroryści z ugrupowania Abu Sajaf opublikowali nagranie, na którym widać moment egzekucji, dokonanej na podróżującym w listopadzie 2016 roku wraz z towarzyszką, u wybrzeży Borneo, siedemdziesięciolatku Juergenie Kantnerze. Ciało zastrzelonej kobiety zostało odnalezione na dryfującym jachcie.

Islamiści zażądali za Niemca 600 tysięcy dolarów okupu. Termin jego złożenia minął w niedzielę. Władze filipińskie potwierdziły fakt egzekucji.

– Moja łódź to moje życie. Nie przejmuję się piratami i rządami –  mówił kilka lat temu Kantner, który w 2008 roku został porwany i przetrzymywany przez 50 dni przez piratów z Somalii.  Mimo tamtego zdarzenia był zdecydowany kontynuować swoją żeglarską przygodę, bez względu na wiążące się z tym niebezpieczeństwa.

Abu Sajaf to ugrupowanie owiane złą sławą ze względu na swoje brutalne praktyki, stosowane szczególnie wobec cudzoziemców – np. zamachy bombowe, wymuszenia i porwania dla okupu.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here