w

Jaki zaorał hiszpańską minister: Dlaczego pani rząd jest tak zaangażowany w atak na Polskę? [WIDEO]

Fot. Twitter

Patryk Jaki odpowiedział na absurdalną wypowiedź lewicowej minister sprawiedliwości Hiszpanii. Podkreślił on, że ataki jej rządu oraz partii na nasz kraj są zaskakujące, biorąc pod uwagę realia w państwie z Półwyspu Iberyjskiego. Europoseł Solidarnej Polski zapytał retorycznie, czy kobieta popiera równość w UE, czy może jednak instytucjonalny rasizm.

– Powiedzmy sobie wprost: politycy w Hiszpanii wybierają sędziów. Co więcej – w Hiszpanii politycy zostają sędziami. Jak to świetnie Pani Minister zaznaczyła, że przecież możecie powoływać polityków do Trybunału, bo Niemcy robią to samo. Świetne wytłumaczenie. – powiedział Jaki.

– Dlaczego Pani rząd i Pani partia jest tak mocno zaangażowana w atakowanie Polski za sposób powoływania Rady Sądownictwa, skoro jest dokładnie taki sam jak w Hiszpanii? Czy jest Pani zwolennikiem tego, żeby Europa była równa i zasady były dla wszystkich równe, czy może ma być taki instytucjonalny rasizm, gdzie są narody, którym wolno więcej i takie, którym wolno mniej? – retorycznie dopytywał europoseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ziobro: Nie zamierzamy oddawać władzy Tuskowi i tej zgrai kolaborantów niemieckich [WIDEO]

Ozdoba grzmi z sejmowej mównicy: Jeden wielki akt oskarżenia wobec ekipy Tuska [WIDEO]