w , ,

Jarosław Kaczyński: CYWILIZACJA CHRZEŚCIJAŃSKA MUSI TRWAĆ i ZWYCIĘŻAĆ!

Jarosław Kaczyński – Wystąpienie Prezesa PiS w Krakowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2016 roku.

– Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy niezależnie od różnic, nawet daleko idących, chcą silnej Polski, chcą silnej Europy – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Społecznych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie.

Prezes PiS podkreślił, że należy pamiętać o tym, że wolność i niepodległość nie są dane raz na zawsze.

– Polska utraciła niepodległość, została poddane zbrodniczemu reżimowi hitlerowskiemu, niemieckiemu, sowieckiemu, później przyszedł komunizm i w końcu przyszła wolność. Wolność, której musimy bronić bo nigdy nie jest tak, że wolność i niepodległość są zapewniona na zawsze. To jest wyzwanie, o którym musimy ciągle pamiętać. To święto jest świętem pamięci, ale to musi być swego rodzaju pamięć czynna, taka, która przekłada się na to, co czynimy dziś. Z której czerpiemy motywację, ale czerpiemy także mądrość, doświadczenie dla działań, które przed nami – mówił.

– Nie mogę powiedzieć, że dziś nasza wolność, nasza suwerenność, nasze prawo do podejmowania decyzji odnoszących się do naszego kraju, do naszych interesów, nie jest przez nikogo podważane. Co więcej, są i tacy, którzy podważają nawet nasze prawo do kontynuowania tego wszystkiego, co określamy i co nazywa się naszą polską kulturą – stwierdził.

Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu nawiązał do polityki Unii Europejskiej.

– W Unii Europejskiej są politycy, którzy mówią, że jeśli wschodnia czy środkowo-wschodnia część Europy przyłączyła się do nas, to musi przyjąć także nasze normy, przeświadczenia, naszą kulturę, czyli wyrzec się tej własnej, która przecież jest oryginalna. (…) Inni z kolei mówią, że nie wolno wam realizować własnych interesów, musicie brać przede wszystkim pod uwagę nasze, tych silniejszych. Bo dzisiejszy świat – a tak było w historii właściwie zawsze – dzieli się na silniejszych i słabszych. Tych, którzy mają więcej do powiedzenia i tych, którzy mają do powiedzenia mniej – podkreślił. – Świat dzisiejszy jest światem niepewnym, w którym zachodzą bardzo poważne przekształcenia. (…) Brexit, czy to co wydarzyło się przed kilkoma dniami w USA – to są symptomy czegoś bardzo poważnego, czegoś bardzo głębokiego. I dalszy bieg historii może pójść w różnych kierunkach, szczególnie bieg historii tutaj w Europie – dodał.

Za: pis.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

ABSURDALNA Szwecja: imigranci gwałcą bez żadnych konsekwencji! „Zespół Morfeusza” zwalnia od odpowiedzialności.

Zdecydowana deklaracja Donalda Trumpa: jestem pro-life. Sędziowie będą pro-life!