w , ,

Jarosław Kaczyński: „Musimy mieć armię dużo większą!”

– Warszawski szczyt NATO przyniósł nam bardzo poważny sukces. Podwyższył nasze bezpieczeństwo, ale także wzmocnił nasz status, wzmocnił też naszą pozycję. Oczywiście to wielka zasługa Prezydenta RP, ministra Macierewicza, pani premier i całego rządu – mówił w sobotę podczas V Kongresu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w swoim wystąpieniu odnosił się do spraw związanych z bezpieczeństwem Polski. Poruszył temat zmian niezbędnych do przeprowadzenia w armii, podkreślając zwłaszcza konieczność reformy kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. – To wielkie i ważne zadanie stojące obecnie przed Ministerstwem Obrony Narodowej. Reorganizacja dowództwa sił zbrojnych. To, co stało się pod rządami poprzednimi, (…) to jest jakieś horrendum, mała armia i trzy dowództwa. Więc krótko mówiąc, teraz musimy mieć armię dużo większą, a za to dowództwo jedno. To trzeba przeprowadzić. (…) Armię trzeba dalej rozbudowywać.  

https://www.youtube.com/watch?v=XtdOg4XhvPU

– Polityka dobrze rządzonego kraju to jest polityka, która zapewnia bezpieczeństwo, zapewnia właściwy status i zabiega o pozycję państwa. (…)  Tak wygląda nasza polityka zagraniczna, która opiera się na dwóch filarach – NATO i UE. Jeśli chodzi o NATO, to jest to bezpieczeństwo militarne (…) I tutaj musimy powiedzieć, że odnieśliśmy wielkie sukcesy. Można powiedzieć, że po latach, od 1999 roku, jesteśmy pełnoprawnym (…) członkiem NATO.  Obce wojska, ale przyjazne, sojusznicze wojska, w tym amerykańskie, są na naszym terytorium – mówił prezes Jarosław Kaczyński odnosząc się do polityki zagranicznej, która realizowana jest w oparciu m.in. o funkcjonowanie Polski w środowisku sojuszniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Nie ma przyzwolenia na korupcję! Zatrzymania w sektorze przemysłu obronnego.

Rzecznik prasowy MON obnaża KŁAMSTWA TOMASZA SIEMONIAKA!