Jarosław Kaczyński: "Musimy mieć armię dużo większą!" - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Jarosław Kaczyński: “Musimy mieć armię dużo większą!”

on

- Reklama-
– Warszawski szczyt NATO przyniósł nam bardzo poważny sukces. Podwyższył nasze bezpieczeństwo, ale także wzmocnił nasz status, wzmocnił też naszą pozycję. Oczywiście to wielka zasługa Prezydenta RP, ministra Macierewicza, pani premier i całego rządu – mówił w sobotę podczas V Kongresu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
- Reklama -
- Reklama -

Prezes PiS w swoim wystąpieniu odnosił się do spraw związanych z bezpieczeństwem Polski. Poruszył temat zmian niezbędnych do przeprowadzenia w armii, podkreślając zwłaszcza konieczność reformy kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. – To wielkie i ważne zadanie stojące obecnie przed Ministerstwem Obrony Narodowej. Reorganizacja dowództwa sił zbrojnych. To, co stało się pod rządami poprzednimi, (…) to jest jakieś horrendum, mała armia i trzy dowództwa. Więc krótko mówiąc, teraz musimy mieć armię dużo większą, a za to dowództwo jedno. To trzeba przeprowadzić. (…) Armię trzeba dalej rozbudowywać.  

– Polityka dobrze rządzonego kraju to jest polityka, która zapewnia bezpieczeństwo, zapewnia właściwy status i zabiega o pozycję państwa. (…)  Tak wygląda nasza polityka zagraniczna, która opiera się na dwóch filarach – NATO i UE. Jeśli chodzi o NATO, to jest to bezpieczeństwo militarne (…) I tutaj musimy powiedzieć, że odnieśliśmy wielkie sukcesy. Można powiedzieć, że po latach, od 1999 roku, jesteśmy pełnoprawnym (…) członkiem NATO.  Obce wojska, ale przyjazne, sojusznicze wojska, w tym amerykańskie, są na naszym terytorium – mówił prezes Jarosław Kaczyński odnosząc się do polityki zagranicznej, która realizowana jest w oparciu m.in. o funkcjonowanie Polski w środowisku sojuszniczym.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,522FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy