Jarosław Kaczyński: o Witoldzie Pileckim powinien powstać HOLLYWOODZKI FILM!

0
1175

W Szczecinie miałem dzisiaj zaszczyt oglądać prapremierę monodramu “Melduję Tobie Polsko! – Rotmistrz Pilecki”, w którym Przemysław Tejkowski w sposób genialny odtworzył postać mojego największego autorytetu; rotmistrza Witolda Pileckiego. Na tym uroczystym spotkaniu, w Szczecińskiej Filharmonii, gościli weterani Armii Krajowej a wśród nich p. Danuta Szyksznian-Ossowska – pseudonim “Sarenka” ale również prezes Prawa i Sprawiedliwości: Jarosław Kaczyński.

Moją szczególną uwagę zwróciła wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego będąca jednocześnie obietnicą, przytoczę jej fragment: “Można pokazać dzieje tego człowieka, także w skali naprawdę światowej! I polskie państwo powinno umieć do tego doprowadzić! Ktoś powie, “jak?”. Odpowiem; hollywoodzki film!, z wielkimi znanymi w świecie aktorami, z wielkim, znanym w świecie reżyserem. Oczywiście to wymaga wysiłku, to wymaga zgromadzenia wielkich środków (nie z budżetu przecież). Ale potrafimy to zrobić! Jestem o tym przekonany! Jestem przekonany, że ta Polska, która przed nami, będzie potrafiła to zrobić!”

► Trzymam za słowo, że po wygranych wyborach zrobicie wszystko aby taki film powstał, bo dość pokazywania Polaków jako tchórzliwych morderców Żydów. Warto wspomnieć, że to Lech Kaczyński nadał rtm. Pileckiemu pośmiertny Order Orła Białego! I to od rządów Prawa i Sprawiedliwości w 2005 roku szerzej zaczęło się mówić o bohaterskie Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich ale również szeregowych, anonimowych działaczy “Solidarności”.


Jarosław Kaczyński oddaje hołd rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu!


Warto również przeczytać:
WSPANIAŁE przemówienie prezydenta ANDRZEJA DUDY – premiera filmu „PILECKI”
Film o rtm. Pileckim trafił do kin w całej Polsce

Danuta-Szyksznian-Ossowska

JarosławKaczyńskiwSzczecinie

Zapraszam do obejrzenia nagranych przeze mnie fragmentów spektaklu:

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here