Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0
w

Jerzy Owsiak: „Mam dystans do patriotyzmu. Dzisiejsze granice są ulotne”

Kiedy myślę o wzorach do naśladowania, o wielkich współczesnych patriotach, to za cholerę nie ma tam miejsca dla Jerzego Owsiaka i lansowanego przez niego stylu bycia. Moim zdaniem jest to osoba, która wyrządziła w Polsce więcej zła niż dobra, jest to jeden z wielu „autorytetów” wykreowanych przez rządzącą Polską postkomunę. 

Nikt mu jednak nie odbiera prawa do wyrażania własnego zdania, wszak żyjemy dziś w demokratycznym państwie (w przeciwieństwie do czasów, w których wszyscy mający odmienne od Adama Michnika zdanie byli nazywali „oszołomami”). Wedle słów Jerzego Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest megapatriotyczną fundacją. 

– Żeby przekazać patriotyzm i o nim mówić, niepotrzebna jest paląca się flara. Efektem tego, co robimy, jest niesamowity patriotyzm. Patriotyzmem jest to, że widzisz w tym całą Polskę. Wszyscy są dla nas takimi samymi ludźmi. Nie pytamy o wykształcenie, o to, czy są wierzący, jaki mają kolor polityczny. Kompletnie jest to obok nas. – powiedział Jerzy Owsiak.

Wobec inicjatywy Owsiaka często padają zarzuty, że zbyt duże koszta ponoszone są przy organizacji imprezy. Jak stwierdził w rozmowie sam zainteresowany, to „zaledwie” 5,5 grosza z każdej złotówki.

Owsiak negatywnie podchodzi do patriotyzmu rozumianego w sensie tradycyjnym. – Mam dystans do patriotyzmu, który nakazuje mi wiernie strzec granic, bo dzisiejsze granice są ulotne. Dzisiaj nie wjeżdżasz gąsienicami, nie przekraczasz nimi słupka granicznego, ponieważ praktycznie tego słupka nie widać. Więcej przez internet nabałaganisz. Puścisz wirusa, zablokujesz konta bankowe, rozprujesz systemy nerwowe kraju i okaże się, że tu jest wojna. Dlatego nie wczuwam się w malowany i świecący patriotyzm, chociaż go doceniam, bo na nim wyrosłem – zakończył Owsiak.

Ciekawe czy w 1939 roku również pojawiali się tacy „pożyteczni idioci”, którzy pisali, że nikt nie wjedzie do Polski gąsienicami, że nie trzeba wiernie strzec granic….

https://www.youtube.com/watch?v=–t0WFlO-LE

Za: telewizjarepublika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Partia Kaczyńskiego stale przewodzi w rankingach popularności. Szydło lubiana jako premier.

Na czym będą polegać zmiany w oświacie? Nie tylko likwidacja gimnazjów!