w

Justyna Panfilewicz – Poezja Śpiewana

Justyna Panfilewicz to moje dzisiejsze odkrycie internetowe, natrafiłem na jej wykonania piosenek Jacka Kaczmarskiego szukając interpretacji muzycznych wierszy Zbigniewa Herberta… i muszę przyznać, że jest to chyba najlepszy damski głos w Polsce… Nigdy nie słuchałem muzyki w wykonaniu kobiet, słuchając męskiego głosu łatwiej mi przyjmować muzykę ale w tym przypadku jest inaczej. Być może jest to spowodowane faktem, że praktycznie wszystkie te piosenki znam na pamięć i można powiedzieć, że się na nich wychowałem – Kaczmarski towarzyszył mi od gimnazjum przy większości czynności od grania na komputerze po bieganie. Jest to jedyna muzyka, przy której mogę spokojnie zasnąć. Darzę te piosenki wielkim sentymentem i tym bardziej zwracam uwagę na to jak wykonywane są ich covery i w tym przypadku jestem zachwycony i polecam posłuchać te piosenki, które wybrałem z kanału Pana Piotra Czapkiewicza na YouTube: MrCzapon

Justyna-Panfilewicz-Poezja-Śpiewana

Kim jest Justyna Panfilewicz?

Justyna Panfilewicz to polska wokalistka rockowa, autorka tekstów, interpretatorka poezji śpiewanej.
Scenicznie zadebiutowała w 1997 roku występami z zespołem folklorystycznym. Od 2004 roku tworzy muzykę autorską.
W 2008 roku wraz z gitarzystą Tomaszem Orłowskim zainicjowała powstanie autorskiego projektu J.A.B. tworzącego muzykę z gatunku rock, progressive. W 2011 roku wystąpiła w pierwszej edycji muzycznego show “BITWA NA GŁOSY”. Po programie podjęła współpracę z zespołem Ich Troje. Od 2011 roku koncertuje z recitalami złożonymi z dorobku artystycznego Jacka Kaczmarskiego, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty.W 2013 roku wzięła udział w drugiej edycji muzycznego show “THE VOICE OF POLAND” gdzie dotarła do ćwierćfinału.

16 grudnia 2014 roku miała miejsce premiera jej drugiego singla pt. “Nie zatrzymasz mnie”. Justyna jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej i poezji śpiewanej.

Opis za stroną internetową Justyny: http://justynapanfilewicz.pl/

Justyna Panfilewicz: wykonania poezji śpiewanej

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Jak wprowadzano GMO w Polsce – prof. Jan Szyszko

Przysięga Komorowskiego