w ,

Kaczyński: Obecność Donalda Tuska, który może stać się przedmiotem zarzutów karnych, UE nie wzmocni

W dzisiejszym programie „Gość Wiadomości” Jarosław Kaczyński był pytany przez Michała Adamczyka między innymi o brak podwyżki kwoty wolnej od podatku:

„Proszę pamiętać, że nie od razu Kraków zbudowano. Musieliśmy się liczyć z możliwości. Państwo zostało pozostawione w stanie naprawdę bardzo niedobrym, w tym cały system zbierania danin publicznych i stan gospodarki też był taki, jaki był. Nie taki, jakby mógłby być przy lepszej polityce. Pewne rzeczy muszą być rozłożone w czasie, ale ten pomysł – jeszcze ostatecznie niezatwierdzony – by stworzyć zupełnie nowy system podatkowy, który uwzględniałby tę zasadę, którą podniósł także TK, ten pomysł jest w tej chwili analizowany i sądzę, że w tej czy innej wersji – na pewno nie taka, która będzie uderzała w jakąś znaczącą część społeczeństwa – w ostatecznym rachunku będzie wprowadzony i zacznie od 2018 roku działać”

Jarosław Kaczyński skomentował również pozycję Donalda Tuska w Unii Europejskiej: „Obecność Donalda Tuska, który może stać się przedmiotem zarzutów karnych, UE nie wzmocni”

Sądzę, że Polska powinna dobrze życzyć UE, także kierownictwu. Tam mamy i tak pewne szczególnego rodzaju objawy, jeśli chodzi o te ścisłe kierownictwo Unii. Sądzę, że mogłoby być silniejsze i obecność tam osoby, która może – podkreślam: może, bo nie mogę tego rozstrzygać – stać się przedmiotem zarzutów karnych, z całą pewnością UE nie wzmocni. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć – mówił Jarosław Kaczyński.

https://www.youtube.com/watch?v=YMo2iLfMgZ8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sejm większością głosów przyjął ustawę obniżającą wiek emerytalny!

Prokuratura (WRESZCIE) przesłucha ministrów PO ws. budki pod rosyjską ambasadą!