w ,

Kaczyński: ,,Tusk może stanąć w obliczu zarzutów karnych”

Ostre słowa Kaczyńskiego: ,,Tusk może stanąć w obliczu zarzutów karnych”. ,,Pucz przeprowadzony przez wąską grupę z bezpośrednim udziałem mediów”. Jarosław Kaczyński w tygodniku ,,W Sieci” komentował ostatnie wydarzenia w Polsce. – To była próba puczu – mówił o tym, co w ostatnim czasie robiła opozycja.

Trzeba to nazwać wprost: to było próba puczu. Sygnały o takiej możliwej próbie przejęcia władzy docierały już do nas wcześniej. (…) To była poważna próba sparaliżowania władzy w sposób siłowy, niedemokratyczny. Jej podstawą było założenie, że nie uchwalimy budżetu – mówił, dodając, że opozycja wzoruje się na ukraińskim Majdanie.

Chcę jasno powiedzieć: nie złamią nas. Po naszej stronie jest wielka determinacja, silny mandat społeczny. Nie zdołają nas zatrzymać w naprawie państwa. No i najważniejsze: to była poważna próba puczu, ale przeprowadzana przez dość wąskie w sumie grupy – podkreślał.

Media osiągnęły dno. Po pierwsze, brały bezpośredni udział w próbie puczu, próbie ataku na Sejm (…), po drugie, potem pokazywały to, co się stało, w sposób całkowicie zakłamany – dodawał.

Odniósł się również do kandydatury Donalda Tuska na kolejną kadencję w Radzie Europejskiej.

– Ja bym tego nie zrobił i mówię to jasno. To człowiek, który wedle mojej wiedzy może stanąć w obliczu zarzutów karnych i wedle mojej wiedzy nie chodzi tylko o Smoleńsk – komentował.

https://www.youtube.com/watch?v=_UqN4FEQ3y4

Za: http://niezlomni.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Krzysztof “Ator” Woźniak: “Co PIS Zrobił DOBRZE”

KOD: zebrano 120 tys. PLN – rozliczono 2 tys. PLN. Z czego utrzymuje się Kijowski? ;)