Kaczyński: Wzmocnić państwa narodowe! Ograniczyć kompetencje UE! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Kaczyński: Wzmocnić państwa narodowe! Ograniczyć kompetencje UE!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Powiedział m.in., że ewentualne zwycięstwo partii CDU i pozostanie na stanowisku kanclerza Niemiec Angeli Merkel byłoby najlepszym z punktu widzenia państwa polskiego wynikiem wyborów do Bundestagu.

Aktualna jest ocena, że pani Merkel byłaby dla nas najlepsza. Szczególnie teraz, gdy wystąpił przeciwko niej pan Schulz – powiedział prezes PiS. Dodał, że jego zdaniem Martin Schulz, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego i kandydat SPD na kanclerza „ma słabość do Rosji”.

Ludzie, którzy dążą do ważnych funkcji, powinni się kontrolować. Pan Schulz jest natomiast znany z nieopanowania, ataków, krzyków. Jest lewicowym ideologiem. Pani Merkel nigdy nie wypowiadała się tak antypolsko jak on – stwierdził polityk.

ZOBACZ: Dokument Kaczyńskiego, który odmawia współpracy z SB! Dlatego jest tak mocno zwalczany? Bo nie ma na niego haków?

Jarosław Kaczyński bardzo ogólnikowo ocenił pierwsze działania prezydenta USA, Donalda Trumpa. Stwierdził, że część jego wypowiedzi „jest niejasna” a największa zaleta to „niemieszanie się do spraw innych krajów”.

Według prezesa PiS, Unia Europejska była wielkim dziełem, „dopóki nie popełniła dwóch błędów”: traktatu z Lizbony i kryzysu uchodźczego. Można to naprawić, ale potrzebne są zasadnicze reformy. – Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym Niemcy, inni nie – oznajmił Kaczyński.

Zapytany o odmowę przyjęcia przez Polskę uchodźców powołał się na zasadę „ordo caritatis”, czyli porządku miłosierdzia. Zakłada ona w pierwszej kolejności troskę „o własną rodzinę, własną wspólnotę i własny naród”. – Istnieje też zwykły realizm. Na świecie żyje prawdopodobnie ponad miliard osób, których ciężki los mógłby ulec poprawie, gdyby przyjechali do Europy czy Ameryki. Oznaczałoby to jednak likwidację cywilizacji opartej na chrześcijaństwie, najbardziej przyjaznej człowiekowi, jaka pojawiła się w historii – dodał polityk.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Kacz

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,188FaniLubię
17,881ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy