w

Kałużny: Opcja niemiecka ruszyła znowu do dzieła [WIDEO]

Fot. Twitter

Mariusz Kałużny w krótkim nagraniu opisał, w jaki sposób opcja niemiecka po raz kolejny ruszyła w Polsce do dzieła. Jego zdaniem Tusk kłamie w temacie reparacji tylko po to, aby przypodobać się wyborcom. Poseł Solidarnej Polski zaznaczył, że w pierwszym momencie Schetyna powiedział prawdę, jakie jest spojrzenie PO na temat odszkodowań od Niemiec, jednak Donald Tusk – po tym jak wyciągnął wnioski z sondaży – cynicznie zmienił retorykę opozycji w tej kwestii.

– Opcja niemiecka ruszyła znowu do dzieła. Zobaczcie na reparacje. Zanim Tusk skłamał, że jest za reparacjami, Schetyna powiedział prawdę: nie jesteśmy za reparacjami, nigdy nie wystąpimy o nie. Natomiast Tusk czyta sondaże i nastroje społeczne. Zobaczył, że olbrzyma większość Polaków jest za reparacjami. Dlaczego? Sprawiedliwość dziejowa ze względu na szacunek do ofiar. Po drugie zniszczenia Polski. Po trzecie: spowolniony rozwój. – powiedział Kałużny.

– Tusk gra teraz zwolennika reparacji. Umówił się z Niemcami: jeżeli chcecie mnie na premiera w Polsce, to muszę mówić, że jestem za reparacjami, ale zrobimy tak, by ich nie było. Namieszamy w tym wszystkim. – dodał poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Marcin Romanowski: Eurokraci są nastawieni na bandyckie metody jak szantaż

Gosek: Zgoda na oddanie Polski w ręce opozycji, to natychmiastowa landyzacja kraju i utrata obszarów suwerennościowych