w

Kempa w PE: W Polsce poczyniono olbrzymie postępy w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej [WIDEO]

Fot. Twitter

Beata Kempa podczas swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim podkreśliła, że zwalczanie przestępczości zorganizowanej jest wielkim wyzwaniem dla wielu państw europejskich. Europosłanka zaznaczyła, że w Polsce ten problem udało się bardzo mocno ograniczyć, dzięki zmianom wprowadzonym przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Dała ona jasny sygnał politykom z innych krajów, iż wzmocnienie organizacji pomiędzy prokuraturą i policją pozwoliło na wzmocnienie współpracy tych instytucji, a tym samym skuteczniejsze działanie.

– Zwalczanie przestępczości zorganizowanej wciąż stanowi wyzwanie dla wielu państw europejskich. Przestępczość nie zna granic. Widzimy, co dzieje się w Belgii w zakresie przestępczości narkotykowej, widzimy co dzieje się w Szwecji gdzie trwa krwawa wojna gangów na ulicach Malmoe i Sztokholmu. – powiedziała Kempa.

– W mojej Ojczyźnie – Polsce, w ostatnich latach poczyniono olbrzymie postępy w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej. Szczególnie w kontekście mafii VAT-owskich oraz grup przestępczych produkujących i rozprowadzających narkotyki czy mafii paliwowych. Kluczowe okazały się zmiany wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy, wzmacniające organizacyjnie prokuraturę oraz policję i poprawa współpracy między obiema instytucjami. – dodała europosłanka Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Marcin Romanowski: Od 2027 roku dostępne będą wyłącznie drogie pompy ciepła

Patryk Jaki: Cywilizowany świat broni wolności religijnej [WIDEO]