w

Kompromitacja hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce! Papieski medal dla prof. Rzeplińskiego!

Kościół Katolicki w Polsce od lat cierpi na kryzys przywództwa, nie ma tam osób, które porwałyby tłumy, które byłyby niekwestionowanymi autorytetami. Od wielu lat Kościół Katolicki milczy kiedy zabijane są dzieci, kiedy ulicami polskich miast przechodzą marsze dewiantów, kiedy przez osiem lat polscy politycy rozkradali całe państwo.

Moim zdaniem milczeli z dwóch powodów, pierwszy to szantaż finansowy (wystąpicie przeciwko nam, to urwą się pieniądze z budżetu, np. na utrzymanie zabytkowych kościołów albo religia zostanie wyprowadzona ze szkół) i drugi powód to znane w polityce teczki. Wielu księży współpracowało z komunistyczną bezpieką i praktycznie wszyscy powiązani z dawnymi władzami byli wypychani na czołowe stanowiska w polskim kościele. Do dnia dzisiejszego nie doszło do lustracji np. biskupów. Czy dzisiaj, banda starych ubeków może kontrolować kościół poprzez zawartość jakieś szafy? Moim zdaniem tak.

Myśląc o prawdziwym polskim kościele od razu przychodzą mi do głowy nazwiska księży: Stanisław Małkowski, Tadeusz Isakowicz-Zaleski czy Jacek Międlar. Wszyscy oni byli w pewnym stopniu dyskryminowani przez kościelne władze, zabierano im parafie, zabraniano wypowiadać się publicznie. A to właśnie oni są autorytetami dla Polaków.

Tomasz Gołąb / Gość Warszawski

Żenująca kompromitacja Kościoła w Polsce

Władze kościoła w Polsce dały jasny przykład po jakiej stronie stoją. W styczniu 2015 roku profesor Andrzej Rzepliński otrzymał z rąk kard. Kazimierza Nycza wysokie papieskie odznaczenie, „w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła”. Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) został ustanowiony przez papieża Leona XIII 17 lipca 1888 r. dla upamiętnienia 50-lecia jego kapłaństwa. Przyznawany jest przez papieża na wniosek biskupa diecezjalnego. Krzyż, obok odznaczenia honorowego Benemerenti, jest szósty rangą co do starszeństwa odznaczeń watykańskich.

Facet, który jest dzisiaj symbolem patologicznych rządów Platformy Obywatelskiej, który przez lata należał do PZPR i prawdopodobnie ukrywa morderców bł. ks. Jerzego Popiełuszki, dostępuje tak wysokiego zaszczytu. Jako osoba, która należy do polskiego kościoła, jestem oburzony postawą kard. Kazimierza Nycza. Jest to jasne zaangażowanie się w kwestie polityczne po stronie antypolskiej, tym samym Kazimierz Nycz dołącza do współczesnej nam „Targowicy” i śmiało może pójść skakać z komunistycznymi dziadkami na wiecach Komitetu Obrony Demokracji. 

Być może również biskupi zaczęli się bać, że może dojść do faktycznej dekomunizacji… polecam posłuchać Tadeusza Płużańskiego:

(Informacja za: warszawa.gosc.pl)

AKTUALIZACJA: wiele osób zarzuciło mi, że „odgrzewam starego kotleta” sprzed roku, że wówczas była inna atmosfera polityczna. Nie mogę się z tym zgodzić, facet jawnie powiązany z Platformą Obywatelską, po siedmiu latach rządów tej partii – tragicznych dla naszej ojczyzny, zostaje uhonorowany wysokim odznaczeniem. Hierarchowie doskonale znają realia polityczne i doskonale wiedzieli z jakiego obozu politycznego wywodzi się Andrzej Rzepliński, mieli również świadomość na temat licznych niejasności związanych z jego przeszłością i poglądami, które stoją w sprzeczności z wiarą chrześcijańską. Dzisiaj w kontekście walki Trybunału Konstytucyjnego z polskimi władzami, to odznaczenie nabiera nowego znaczenia i warto aby ludzie o tym usłyszeli.

I ostatnie: nie atakuję Kościoła Katolickiego, atakuję hierarchów, którym osobiste racje przesłaniają dobro ojczyzny. Kościół robi w Polsce wspaniałą robotę, od walki o życie nienarodzonych i prowadzenie żłobków, przedszkoli, szkół aż po pomoc ludziom umierającym w hospicjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Islam w praktyce. “Każdy muzułmanin to radykał. Nie może być inaczej”

Niemcy wyniszczające nasz lokalny rynek, drwią z polskiego patriotyzmu gospodarczego. Zobacz wideo!