w

Andrzej Rzepliński ukrywa morderców ks. Jerzego Popiełuszki?! Zobacz sejmowy stenogram z 2005 roku!

107. posiedzenie Sejmu (Obrady w dniu 7 lipca 2005 r.). Platforma Obywatelska zgłasza kandydaturę profesora Andrzeja Rzeplińskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, warto prześledzić ówczesną dyskusję w Sejmie! 

Stenogram:

Poseł Cezary Grabarczyk (PO): Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Po raz kolejny mam zaszczyt przedstawić Wysokiej Izbie osobę pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego jako kandydata na funkcję rzecznika praw obywatelskich. Pan prof. Andrzej Rzepliński jest człowiekiem nie tylko wyróżniającym się wiedzą prawniczą, czym wypełnia przesłankę ustawową, ustrojową dla powołania go na tę funkcję, ale jest także osobą od wielu lat zaangażowaną w ochronę praw człowieka, i to nie tylko w Polsce, ale i na świecie. […]

PRZECZYTAJ: Paweł Kukiz: Trybunał Konstytucyjny orzeka w interesie partii politycznych

Poseł Zygmunt Wrzodak (LPR): Dziękuję, panie marszałku. Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej? Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944–1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński? I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński? Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z wię- zienia. Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to. Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? Dziękuję bardzo

Poseł Antoni Stanisław Stryjewski (LPR): Panie Marszałku! Z tej racji, że rzecznik praw obywatelskich jest ważną instytucją w państwie polskim, stojącą na straży prawa, to chcę spytać się przedstawiciela wnioskodawców o to, jak ewoluuje pogląd pana prof. Rzeplińskiego, kandydata na rzecznika praw obywatelskich, w zakresie swobodnego dostępu do narkotyków w państwie polskim. Był czas, że pan prof. Rzepliński optował za tym, by tzw. narkotyki miękkie były w swobodnym obrocie, a więc żeby naród polski, a szczególnie młodzież ulegała patologii narkomanii. Czy nadal pan prof. Rzepliński optuje za taką wersją, a może poszedł dalej i w ogóle jest za liberalizacją tego rynku narkotykowego? Dziękuję pięknie.

PRZECZYTAJ: Węgrzy poradzili sobie ze skompromitowanym Trybunałem. My też damy sobie radę!

Poseł Robert Strąk (LPR): Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mam pytanie do przedstawiciela wnioskodawców: Czy prawdą jest, że pan prof. Rzepliński popierał i nadal popiera parady typu „parady równości” – takie, powiedzmy, jak ta, która była u nas w Warszawie, jak te w Berlinie? Chciał- bym, aby państwo się do tego ustosunkowali.

Poseł Cezary Grabarczyk (PO): Dziękuję. Panie Marszałku! Wysoka Izbo! We wniosku, który posłowie wnioskodawcy złożyli, została zawarta informacja biograficzna dotycząca kandydata pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego. W informacji tej można wyczytać, iż był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej od 1971 do 1981 r.

Marszałek: Dziękuję bardzo. Wysoki Sejmie! Wyrażam pogląd, że lepiej byłoby, aby wszystkie te kwestie były wyjaśnione we wcześniejszej fazie postępowania, żebyśmy mogli uniknąć tak kłopotliwych sytuacji jak obecna, tym niemniej wydaje mi się, że lepiej byśmy postąpili, gdybyśmy wszystko wyjaśnili do końca, niż w tej chwili kontynuowali kontrowersje. Tak że ja gotów byłbym przychylić się do wniosku o przełożenie głosowania na jutro pod warunkiem, że opiniująca komisja jeszcze dzisiaj zajmie się wyjaśnieniem kwestii, które zostały podniesione w dyskusji i przedstawi dodatkową opinię. Jeśli nie byłoby sprzeciwu, to taki wniosek byśmy przyjęli. (Oklaski) (Poseł Donald Tusk: Sprzeciw!)

Cały zapis: sejm.gov.pl

Mój komentarz: jeśli słowa posłów Ligi Polskich Rodzin były prawdą, jeśli facet, który wie kto jest odpowiedzialny za najsłynniejsze morderstwo okresu „Solidarności”, zataja te informacje przez kilkadziesiąt lat – pełni funkcję prezesa Trybunału Konstytucyjnego, czyli ma sprawować nadzór nad polskim prawem, to idealnie pokazuje jak bardzo chorym systemem jest III RP. Znamienne są ostatnie słowa, które przytoczyłem „SPRZECIW!” Donalda Tuska, pokazujący, że Andrzej Rzepliński to zaufany człowiek Platformy Obywatelskiej, który do ostatnie kropelki krwi będzie bronić „grubej kreski” i nie będzie chciał dopuścić do zmian w Polsce! Już na początku lat ’90 Trybunał Konstytucyjny pokazał do czego służy:

Trybunał Konstytucyjny a LUSTRACJA

TRYBUNAŁ A LUSTRACJA Ten filmik rzuca bardzo ciekawe światło na obecny spór o Trybunał Konstytucyjny. Przypomnimy, że sprawa dotyczyła lustracji w 1992, którą zablokował Prezydent Lech Wałęsa, a zbudowana przez niego koalicja sejmowego strachu wymieniła Premiera Jana Olszewskiego na Pawlaka. Ówczesnego prezesa TK dobrze znamy z telewizji, jako skrajnego obrońcę obecnego prezesa TK. Dodamy jeszcze, że przez te wszystkie lata TK nie zgodził się na jakąkolwiek lustrację w wymiarze sprawiedliwości. Nie zgodził się też na jakąkolwiek większą reformę tej części władzy. W obecnym sporze więc o to chodzi.

Opublikowany przez Prawicowy Internet na 11 marca 2016

6 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Jeśli to wszystko jest prawdą, to jest on mendą zawszawioną której należy także obniżyć emeryturę do 2 tys,tak jak zrobili to w stosunku do innych. Jest jedna zasada, albo wszystkim albo nikomu. Wyjątek?

4 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  4. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

AKTUALIZACJA! Natalia N. nękana przez „polską” policję w sprawie Niemca, który chciał strzelać do Polaków!

Niemiecki pracodawca w Polsce: „Polacy to podgatunek, to rasa ludzi, która ma służyć Niemcom!”