w ,

Koniec cenzury w sieci? Minister Kaleta z projektem przeciwko wprowadzaniu cenzury ideologicznej.

Widząc jaka filozofia przyświeca tu Unii Europejskiej, w ministerstwie sprawiedliwości przystąpiliśmy do prac nad tą tematyką – mówi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta

“Przygotowaliśmy projekt, który zagwarantuje ochronę wolności słowa w internecie, czyli uchroni przed arbitralnym ingerowaniem przez media społecznościowe w dyskusję publiczną. Widzimy niepokojące zjawiska w debacie publicznej, w mediach społecznościowych, gdzie ważne treści są usuwane przez anonimowych moderatorów. Ktoś arbitralnie uznaje, że jakieś treści są groźne, a to jest dla debaty niebezpieczne. Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało takie rozwiązania, które będą gwarantowały wolność słowa w mediach społecznościowych i wkrótce nasza propozycję przedstawimy” – w rozmowie z telewizją wPolsce.pl zapewnił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, dodał, że projekt zagwarantuje ochronę wolności słowa.

Kaleta stwierdził, że takie kraje jak Francja i Niemcy wprowadziły regulacje umożliwające państwu w ingerencje pomiędzy serwisem a jego użytkownikiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zbigniew Ziobro złożył wniosek do TK o delegalizację Komunistycznej Partii Polski!

Zbigniew Ziobro złożył wniosek do TK o delegalizację Komunistycznej Partii Polski!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Większość Polaków uważa, że właścicielem mediów w Polsce powinny być firmy polskie! A Ty?

Hiszpańska lewica masowo zaniża ocenę polskiej aplikacji pro-life w Google! Pomożecie?