w

Patryk JakiPatryk Jaki

Kowalski: Kiedy Rosja najechała na Ukrainę w 2014 roku, Donald Tusk zwiał do Brukseli [WIDEO]

Fot. YouTube

Janusz Kowalski przypomniał o wydarzeniach z 2014 roku oraz reakcji Donalda Tuska na rozpoczęcie się wojny rosyjsko-ukraińskiej. Zasugerował on, iż to właśnie bezczynność Tuska razem z Merkel doprowadziła do kolejnej agresji Rosji na Ukrainie. Polityk Solidarnej Polski dodał, że bierność w temacie Nordstream 2 tylko rozzuchwaliła Putina, przez co postanowił on pójść o krok dalej w swoich militarnych zapędach.

– Rzeczywiście jest tak, że Donald Tusk jest dzisiaj symbolem odebrania wszystkiego, co Polacy uzyskali po roku 2015. Zobaczmy jednak, jak Tusk zachowywał się w sytuacji kryzysowej. W 2014 roku Rosja najechała na Ukrainę i natychmiast zwiał on do Brukseli po to, by załatwić sobie 30 tysięcy euro emerytury. Razem z Angelą Merkel przez następne 1825 dni jako przewodniczący Rady Europejskiej wspierał Putina. Nie zrobił nic, by zatrzymać Nordstream 2. – powiedział Janusz Kowalski.

– To Donald Tusk, Angela Merkel i wszyscy ci niemieccy politycy są odpowiedzialni za to, że wybuchła wojna. – zakończył poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Matecki o postawie Szwajcarów: Są neutralni; od ludzkich odruchów?

Pereira: Polskę można atakować, szkalować i zakłamywać jej historię, ale Niemców krytykować nie można