Kryzys nadal trwa: niedożywienie, brak wody i choroby zagrażają życiu milionów dzieci w północno-wschodniej Nigerii, Somalii, Sudanie Południowym i Jemenie - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Kryzys nadal trwa: niedożywienie, brak wody i choroby zagrażają życiu milionów dzieci w północno-wschodniej Nigerii, Somalii, Sudanie Południowym i Jemenie

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Ogłoszenie końca klęski głodu w Sudanie Południowym nie może odwrócić uwagi od faktu, że brak bezpieczeństwa żywnościowego nadal zagraża życiu milionów dzieci w północno-wschodniej Nigerii, Somalii, Sudanie Południowym i Jemenie, ostrzega UNICEF.

„Nie ma miejsca na samozadowolenie” mówi Manuel Fontaine, Dyrektor ds. Programów Humanitarnych UNICEF. „Życie milionów dzieci nadal wisi na włosku. Kryzys cały czas trwa i musimy zwiększać działania apelując o bezwarunkowy dostęp do potrzebujących, w przeciwnym razie postęp, który osiągnęliśmy zostanie zahamowany.”

We wszystkich czterech krajach sytuacja jest nadal poważna, a liczba dzieci zagrożonych śmiercią pozostaje alarmująca.

W północno-wschodniej Nigerii przemoc powiązana z terrorystycznym ugrupowaniem
Boko Haram nadal powoduje duże przemieszczenia ludności, wpływa na gospodarkę a tym samym ogranicza przychody mieszkańców regionu. Poważny brak bezpieczeństwa żywnościowego obejmuje 5,2 mln osób, a ciężkie ostre niedożywienie zagraża 450 tys. dzieci. Początek pory deszczowej i związane z nią powodzie utrudnią dostarczanie pomocy humanitarnej i spowodują wzrost zagrożenia chorobami zakaźnymi.

W Somalii sytuację pogarsza trwający od dekad konflikt oraz przedłużająca się susza. UNICEF szacuje, że w 2017 roku 275 tysięcy dzieci ucierpi z powodu ciężkiego ostrego niedożywienia. Dzieci te będą 9 razy bardziej narażone na zgon z powodu cholery, ostrej biegunki i odry, które rozprzestrzeniają się w kraju.

Liczba osób w Sudanie Południowym, które każdego dnia starają się znaleźć wystarczającą ilość pożywienia wzrosła do 6 milionów. Jest to najwyższa liczba osób pozbawionych bezpieczeństwa żywnościowego w historii tego kraju. Szacuje się, że w tym roku niemal 276 000 dzieci będzie wymagało natychmiastowej pomocy ratującej życie
i cierpiało z powodu niedożywienia. Według najnowszych danych opublikowanych w tym tygodniu, dzięki pomocy humanitarnej zmniejszył się poziom niedożywienia. Niestety sytuacja w kraju nadal jest niepokojąca.

W Jemenie niemal 400 000 dzieci cierpi z powodu ciężkiego ostrego niedożywienia. Jednocześnie w kraju błyskawicznie rozprzestrzenia się cholera. Na skutek choroby zmarło już ponad 1000 osób, a 175 000 cierpi z jej powodu. Część dzieci, które zachorowały na cholerę lub zmarły na jej skutek były wcześniej niedożywione, co osłabiło ich system odporności. System opieki medycznej jest na skraju załamania. W szpitalach szybko kończą się leki i środki medyczne. Wraz z przedłużaniem się konfliktu głód staje się realnym zagrożeniem i najgorszym scenariuszem wydarzeń.

W tym roku UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi planuje dostarczyć żywność terapeutyczną do 314 000 niedożywionych dzieci w Nigerii, 200 000 dzieci w Sudanie Południowym, 320 000 dzieci w Jemenie i 200 000 dzieci w Somalii.

Ponadto, UNICEF odbudowuje i wyposaża ośrodki medyczne oraz dostarcza czystą wodę dla dzieci i ich rodzin najbardziej narażonych na cierpienie. W tym roku 1,8 mln osób w Somalii oraz ponad 2,6 mln osób w Nigerii otrzymało dostęp do czystej wody.

UNICEF apeluje o 251 mln dolarów, które są niezbędne, aby do końca tego roku dotrzeć z pomocą żywnościową, wodną, medyczną, edukacyjną i ochronną do dzieci w Nigerii, Somalii, Sudanie Południowym i Jemenie.

Każdy z nas może pomóc! Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/afryka i przekazać darowiznę.

banner_528x220

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,651FaniLubię
18,053ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy