w , ,

Ks. Isakowicz-Zaleski pyta prezydenta Dudę: kiedy medale dla Obrońców Kresów?

Prezydent Andrzej Duda odznaczył powstańców warszawskich na uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego. W związku z tym wydarzeniem ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zadała prezydentowi Dudzie pytanie o obrońców ludności kresowej przed bandami UPA.

Prezydent Andrzej Duda, prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i licznie przybyli powstańcy biorą udział w poniedziałkowych uroczystościach w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

– Chcę z całą mocą podkreślić, że każda rocznica wybuchu powstania jest ważna dla Rzeczypospolitej, ważna dla wychowania młodzieży, więc dla przyszłości Rzeczypospolitej i jest ważna dla mnie osobiście, jako prezydenta RP, ale przede wszystkim jako obywatela, jako harcerza, jako tego, który na historii powstania, bohaterstwie powstańców warszawskich, wychował się – powiedział podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że także jego „postawa gotowości służby ojczyźnie została poprzez tamte wydarzenia i postawę młodych Polaków w dużym stopniu ukształtowana”.

O odznaczenia dla Obrońców Kresów walczących z UPA „upomniał się” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Za: pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Komitet Obrony Demokracji w rozkładzie? Co najmniej 150 działaczy poinformowało, że odchodzi

IPN odpowiada na rosyjską propagandę: 1945 r. nie przyniósł wyzwolenia, ale nowe zniewolenie!