Maria Kurowska podczas konferencji prasowej powiedziała, że wprowadzanie Konwencji Stambulskiej w kraju nad Wisłą mija się z celem, bowiem nasze prawo antyprzemocowe jest obecnie po prostu lepsze i skuteczniejsze. W Polsce bowiem procent przemocy domowej jest najniższy wśród państw członkowskich UE. Posłanka Solidarnej Polski gorzko podsumowała, iż Unia Europejska pod płaszczykiem ochrony kobiet chce tak naprawdę wprowadzić ideologię gender, uderzającą w podstawowe wartości, takie jak rodzina czy Naród.
– Po co wprowadzać Konwencję Stambulską, skoro nasze prawo antyprzemocowe jest lepsze i bardziej skuteczne, a w Polsce jest najniższy procent przemocy domowej w Unii?! Mamy obniżać standardy? Pod pozorem ochrony kobiet, UE wprowadza ideologię gender, która uderza w rodzinę, KK i Naród. – powiedziała Kurowska.
🇵🇱🇪🇺 Po co wprowadzać Konwencję Stambulską, skoro nasze prawo antyprzemocowe jest lepsze i bardziej skuteczne, a w 🇵🇱 jest najniższy % przemocy domowej w Unii?! Mamy obniżać standardy? Pod pozorem ochrony kobiet, UE wprowadza ideologię gender, która uderza w rodzinę, KK i Naród. pic.twitter.com/TH8ArnoWPm
— Maria Kurowska (@MariaKurowskaPL) February 17, 2023