By Piotr Drabik from Poland
w ,

Lech Wałęsa dla Politico: Polskę trzeba wyrzucić z Unii Europejskiej!

W najnowszym wydaniu wydawanego w Brukseli tygodnika Politico, opublikowano artykuł dotyczący Lecha Wałęsy oraz jego zaangażowania w rozwiązanie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Dziennikarze wskazują, że konsekwencją kryzysu było uruchomienie wobec Polski procedury praworządności, która może doprowadzić do odebrania Polsce głosu w UE. W materiale pojawiają się również wypowiedzi Lecha Wałęsy, wśród nich ta, w której były prezydent wskazuje, że Polska powinna zostać wyrzucona z Unii Europejskiej.

– Utrata prawa głosu to za mało. Muszą nas wyrzucić – powiedział były prezydent w rozmowie z dziennikarzami Politico.

ZOBACZ: Groźby Wałęsy: Jeśli tego nie zrobicie, pomożemy wam wyskakiwać przez okna!

Redaktorzy brukselskiego wydania Politico, w jednym z artykułów przypominają postać Lecha Wałęsy, który zaangażował się próbę rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Autorzy podkreślają przy tym, że głównym celem Wałęsy jest teraz „obalenie Prawa i Sprawiedliwości i zakończenie dominacji Jarosława Kaczyńskiego”. W artykule pojawiają się również cytaty z wypowiedzi Wałęsy, zarejestrowanych podczas spotkania z dziennikarzami Politico w Gdańsku.

– Jestem na drodze do życia wiecznego, ale dopóki mam siłę, nie chcę pozwolić na zniszczenie Polski. (…) Kaczyński łamie zasady i konstytucję oraz prawa i zasady podziału władzy. Jest niebezpieczny i nieodpowiedzialny. To się źle skończy – powiedział Wałęsa w rozmowie z Politico.

Autorzy artykułu podkreślają powagę sytuacji i fakt, iż na końcu procedury praworządności znajduje się narzędzie odbierające prawo głosu w strukturach Unii Europejskiej. Wałęsa w rozmowie z dziennikarzami podkreśla, że to będzie za mało, a odpowiednim rozwiązaniem w sytuacji dalszego kryzysu wokół Trybunały Konstytucyjnego i „łamania zasad demokracji przez PiS” będzie wyrzucenie Polski z Unii Europejskiej.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Dziecięcy dżihad dotarł już do Europy. Niemcy udaremnili zamach dwunastolatka!

Ilu muzułmanów żyje w Niemczech? Oficjalne dane są fałszowane?