Lider PO wyraził poparcie dla związków partnerskich, in vitro i mordowania dzieci poczętych - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Lider PO wyraził poparcie dla związków partnerskich, in vitro i mordowania dzieci poczętych

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– W poprzedniej kadencji zgłaszaliśmy taką propozycję, mieliśmy przygotowany projekt ustawy o związkach partnerskich. Nie było porozumienia w koalicji co do tego, żeby zbudować wokół tego większość – powiedział na antenie TVN24 Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do wypowiedzi swojego partyjnego kolegi – Borysa Budki.

Były minister sprawiedliwości powiedział we wtorek na antenie Radia Zet, że „kwestia związków partnerskich powinna być uregulowana”. – Zawsze opowiadałem się za tym, żeby to była umowa, która bez względu na płeć będzie dawała możliwość zarówno parom o tej samej płci, jak i parom heteroseksualnym, możliwość rejestracji związku – oznajmił polityk PO. Dodał, że jego zdaniem „większość polityków PO zaakceptuje możliwość zawierania związków partnerskich”. – Na sam początek powinna być wersja z możliwością zawierania związków, jako rzeczy umownej. Po to, by pokazać, że jesteśmy za tymi rozwiązaniami. Żałuję, że nie zrobiliśmy tego w poprzednim parlamencie, ale nie było większości – przyznał Budka.

W podobnym tonie wypowiedział się Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, że „w przyszłym parlamencie, jeżeli będzie zbudowana większość, to ten temat wróci”.

Szef największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie odniósł się również do mającej miejsce we wtorek na ulicach polskich kolejnej odsłony „Czarnego protestu”. Schetyna podkreślił, ze jego partia jest „za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego z 1993 roku”. Jego zdaniem „każdy ma prawo protestować i demonstrować”.

– Dzisiaj rozmawialiśmy o tym także na posiedzeniu gabinetu cieni. Mówiliśmy bardzo wyraźnie, czego trzeba pilnować dzisiaj w tych kwestiach. To są standardy opieki okołoporodowej, to jest kwestia in vitro, świadoma antykoncepcja – do tego musimy wrócić – stwierdził i zadeklarował, że Platforma Obywatelska zawsze będzie „przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej”.

Źródło: TVN24, Radio Zet, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,874ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy