w ,

Lidl usuwa krzyże z etykiet własnych produktów. Co na to klienci?

Niemiecka sieć dyskontów Lidl usuwa krzyże z produktów własnej marki. Graficy firmy zretuszowali kopuły kościołów przedstawionych między innymi na opakowaniach sera feta.

Sieć Lidl zorganizowała w ostatnim czasie „tydzień grecki”, w ramach którego oferowała klientom produkty nawiązujące do tradycji kulinarnych tego kraju. Pod marką „Epidamous” sprzedawano między innymi ser feta, tzatziki czy moussaka. Zdjęcia na etykietach przedstawiają widok na wyspę Santorini, a konkretne – na charakterystyczną biało-niebieską architekturę. Jednak z kopuł kościołów graficy Lidla… po prostu usunęli wszystkie krzyże.

Na sprawę jako pierwsza zwróciła uwagę belgijska stacja RTL Info. – Z zasady wystrzegamy się wykorzystania symboli religijnych. W ten sposób chcemy podkreślić naszą neutralność – powiedział jej rzecznik firmy.

Zretuszowane fotografie widoczne były także na produktach oferowanych w Austrii i Niemczech. W internecie pojawiło się mnóstwo głosów krytycznych; nie brakowało oburzonych klientów deklarujących, że więcej już nie zrobią w Lidlu zakupów.

W odpowiedzi na falę krytyki rzecznik Lidla zapewnił klientów, że celem firmy nigdy nie było urażanie kogokolwiek, a jeżeli ktoś poczuł się niekomfortowo, to należą mu się przeprosiny.

BRAWO! Repolonizacja handlu: Polska sieć Dino ma już więcej supermarketów niż niemiecki Lidl! A to dopiero początek walki o polski rynek

Za: pch24.pl

Co myślisz?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Co za bałamutne tłumaczenie. Nikt nie zmusza ich umieszczania kopuł kościołów na produktach. Natomiast poddawanie ich ideologicznemu retuszowi usuwania krzyży dowodzi że jest dokładnie odwrotnie od twierdzeń Lidla. Pokazuje że Lidl nie jest neutralny ale jest WROGO nastawiony wobec chrześcijaństwa.

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemiecki publicysta katolicki o Martinie Schulzu: chce zmienić szkoły w centra gender-indoktrynacji

Grupa imigrantów blokuje przejście graniczne, atakują pasażerów aż przyjeżdża Polka i ich rozjeżdża… [WIDEO]