Makabryczna zbrodnia ISIS. Bojownicy zabili 116 cywilów!

0
2279

Bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego w ciągu miesiąca w miejscowości Al-Karjatajn zabili 116 cywilów podejrzewanych o współpracę z syryjskim reżimem – informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Dżihadyści wykonali egzekucje przed opuszczeniem miasta i przejęciem go przez siły rządowe. Syryjska armia odbiła leżące w prowincji Hims miasto Al–Karjatajn z rąk dżihadystów w sobotę. Dżihadyści przejęli nad nim kontrolę trzy tygodnie temu.

Wcześniej bojownicy ISIS okupowali Al-Karjatajn od 2015 roku, a następnie stracili je w ubiegłym roku po ofensywie wojsk rządowych wspieranych przez Rosję.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nigeria: w ciągu trzech lat islamiści z ugrupowania Boko Haram zamordowali 4 tysiące dzieci!

Abdel Rahman z Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka powiedział, że po tym, jak siły rządowe ponownie odbiły miasto, na ulicach Al–Karjatajn znaleziono ciała osób zastrzelonych lub zasztyletowanych.

Według Rahmana bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego, którzy w ubiegłym miesiącu zaatakowali w Al-Karjatajn, to tak zwane „uśpione komórki” tej terrorystycznej organizacji. – To ludzie z miasta, którzy znali jego mieszkańców i wiedzieli, kto wspiera reżim, a kto jest przeciwko – powiedział Rahman. Dodał, że większość wyroków wykonano na dwa dni, zanim dżihadyści ponownie stracili miasto.

Islamiści z Boko Haram spalili żywcem 86 dzieci! Europejskie media milczą!

IAR, TVP.INFO

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here