Marek Jakubiak: „Mam pozwolenie na broń. Jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej” - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Marek Jakubiak: „Mam pozwolenie na broń. Jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Mam pozwolenie na broń. Absolutnie jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej. Robienie niewinnych ludzi z przestępców, którzy są złodziejami i atakują nas we własnym domu, powoduje, że musimy mieć prawo do obrony. Prof. Zoll uważa, że człowiek, który się broni we własnym domu przed agresją bezpośrednią i nieuprawnioną, powinien uciekać. To jest jakaś aberracja” – mówił w “Gościu Poranka” poseł Kukiz’15 i współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja Marek Jakubiak.

Jakubiak w programie TVP INFO odniósł się w ten sposób do pomysłu Ministerstwa Sprawiedliwości, które zaproponowało, by przekroczenie granic obrony koniecznej podczas obrony przed włamywaczami nie było karane.

W Kodeksie karnym miałby znaleźć się przepis, iż „nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, domu albo przylegającego do niego ogrodzonego terenu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące”.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy