Za: Facebook.com
w , ,

Marek Jakubiak: „Mam pozwolenie na broń. Jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej”

„Mam pozwolenie na broń. Absolutnie jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej. Robienie niewinnych ludzi z przestępców, którzy są złodziejami i atakują nas we własnym domu, powoduje, że musimy mieć prawo do obrony. Prof. Zoll uważa, że człowiek, który się broni we własnym domu przed agresją bezpośrednią i nieuprawnioną, powinien uciekać. To jest jakaś aberracja” – mówił w „Gościu Poranka” poseł Kukiz’15 i współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja Marek Jakubiak.

Jakubiak w programie TVP INFO odniósł się w ten sposób do pomysłu Ministerstwa Sprawiedliwości, które zaproponowało, by przekroczenie granic obrony koniecznej podczas obrony przed włamywaczami nie było karane.

W Kodeksie karnym miałby znaleźć się przepis, iż „nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, domu albo przylegającego do niego ogrodzonego terenu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące”.

https://www.youtube.com/watch?v=_zQScFTTUU8

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ziemkiewicz o sankcjach Macrona: Orgazm uwielbienia wstrząsnął KOD-em!

Donald Trump znosi prawo wymierzone w religie! Przywraca wolność słowa oraz wolność religii.