w , ,

Marzył o dziecięcej armii dżihadu. Celem zindoktrynowanych dzieci miał być Londyn!

Przygotowywał dzieci na męczeńską śmierć, a jego celem było stworzenie „armii dzieci dżihadu”. Wszystko w prywatnej, londyńskiej szkole. Plany były długofalowe, a zadaniem dzieci było sterroryzowanie całego Londynu. Umar Haque w porę jednak trafił w ręce policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niebezpieczne Powiązania Mameda Khalidova gwiazdy KSW –  Radykalny Islam w Polsce?

Mężczyzna – nauczyciel w szkole średniej Lantern of Knowledge w Leyton w Londynie – został skazany za planowanie ataków terrorystycznych. Od 2015 roku podejmował próby radykalizowania sporej grupy dzieci, które miały dokonać wielu zamachów nie tylko w Londynie, ale i w całej Wielkiej Brytanii.

Wśród celów terrorysty był m.in. port lotniczy Heathrow, wieża zegarowa Big Ben czy transport publiczny. Mężczyzna werbował dzieci z dwóch szkół i meczetu we wschodnim Londynie – pracował tam jako nauczyciel.

Znany zwolennik multi-kulti, tropiciel islamofobii w Europie. Wyszło na jaw, że gwałcił kobiety, w tym niepełnosprawną.

Haque upatrzył sobie dzieci w wieku 11-14 lat. Chciał zbudować liczą armię złożoną z nieletnich, zradykalizowanych bojowników, a jego plany działania były rozłożone na wiele lat. Terrorysta miał kontakt z 250 dziećmi. Próbę zradykalizowania podjął wobec setki z nich. Pokazywał im propagandowe filmy, a także nagrania z brutalnych egzekucji.

Islamista przygotowywał dzieci do „męczeństwa” i wymuszał na nich milczenie. Policja nie kryje, że podczas śledztwa zdobycie informacji na temat działalności mężczyzny było trudne, bo była ona owiana płaszczem milczenia.

Źródło: rmf24.pl, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

„Natychmiastowe zaprzestanie negocjacji z Polską” Opozycja w Knesecie żąda ukarania Polski. Co zrobi premier Netanjahu?

Prof. Szeremietiew: Solidarności nie byłoby, gdyby nie walka Żołnierzy Wyklętych