w ,

Merkel doprowadziła do sytuacji, w której strach zostać policjantem w Niemczech. Tysiące wolnych etatów! Obywateli nie ma kto bronić!

W niemieckiej policji i innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju brakuje 15 tys. etatów – powiedział w sobotę niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas. Jego zdaniem, ta sytuacja grozi utratą zaufania do państwa prawa.

Kolejne 2 tys. etatów trzeba stworzyć w wymiarze sprawiedliwości – zaznaczył Maas w wywiadzie dla gazet wydawanych przez grupę medialną Funke.

Jak podkreślił, obywatele mogą stracić zaufanie do państwa prawa, jeżeli będą mieli wrażenie, że z powodu braków kadrowych nie są w stanie wyegzekwować swoich praw. Polityk SPD zaapelował do przyszłego rządu o zainwestowanie w policję i wymiar sprawiedliwości. – Lepsze ustawy nic nie pomogą, jeżeli prawo nie jest egzekwowane – zastrzegł.

Sylwester w Paryżu: policjantka skatowana w migranckiej dzielnicy! Macron grozi napastnikom [WIDEO]

Związek Zawodowy Policji (GdP) poinformował w piątek, że niemieccy policjanci wypracowali w zeszłym roku 22 mln nadgodzin. Głównym powodem dodatkowej pracy są ponadplanowe obowiązki, w tym akcje specjalne w rodzaju ochrony szczytu G20 w Hamburgu, czy ochrona granic państwa i ośrodków dla uchodźców, a także walka z terroryzmem.

Za: PAP, TVP.info

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

UE potrzebowała aż 9 lat (!) by ukarać Litwinów za celowy demontaż torów na złość polskiemu Orlenowi

Platforma Obywatelska podejmuje próby ZABLOKOWANIA DEKOMUNIZACJI ulic i likwidacji pomników wdzięczności dla Armii Czerwonej!