Merkel komentuje "praworządność w Polsce" a tymczasem kolejny milion imigrantów zmierza do Niemiec w akcji łączenia rodzin! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Merkel komentuje “praworządność w Polsce” a tymczasem kolejny milion imigrantów zmierza do Niemiec w akcji łączenia rodzin!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

U naszych zachodnich sąsiadów wrze po ujawnieniu poufnych rządowych dokumentów, z których wynika, iż w 2018 roku aż 390 tys. Syryjczyków będzie mogło legalnie sprowadzić swoje rodziny do Niemiec. Kryzys migracyjny będzie się zatem wciąż rozwijał, a narzucane przez Brukselę próby relokacji uchodźców do innych państw niewiele tu pomogą. Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji prasowej zorganizowanej dla zagranicznych dziennikarzy znów o nawijała o “praworządności w Polsce”. Czy ten temat nigdy im się nie znudzi?

Niemiecki “Bild” ujawnił wewnętrzne dokumenty rządowe, z których wynika, że w 2018 roku prawo sprowadzenia do Niemiec swoich rodzin nabędzie aż 390 tys. Syryjczyków, którym uprzednio przyznano azyl. Powyższe wynika z obowiązującego u naszych zachodnich sąsiadów prawa do łączenia rodzin. W praktyce może to oznaczać kolejną, tym razem już całkiem legalną, falę migracji z Syrii do Niemiec.

Na wieść o możliwości przybycia do Niemiec setek tysięcy nowych migrantów z Syrii, opinia publiczna naszego zachodniego zawrzała. Zgodnie z najnowszym sondażem aż 58,3 proc. Niemców, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na pytanie, jest przeciwna łączeniu rodzin azylantów. Odmiennego zdania jest już tylko 41,7 proc. respondentów.

Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel jakby nie widziała problemu. Na specjalnej konferencji prasowej dla zagranicznych dziennikarzy najpierw stwierdziła, iż jest zadowolona ze swoich decyzji dotyczących polityki migracyjnej, a następnie – wywołana pytaniem ze strony jednego z dziennikarzy – zaczęła znowu nawijać o Polsce.

– “Polska i praworządność to poważny temat. Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE” – powiedziała niemiecka kanclerz.

Powstaje pytanie – czy zachodnioeuropejskim politykom temat “praworządności w Polsce” kiedyś w końcu się znudzi? Czy zrozumieją oni, że lepiej mieć w Polsce przyjaciela i partnera, aniżeli traktować nasz kraj jak “chłopca do bicia”?

Za: niewygodne.info.pl

Jak słodko: Ostatni odcinek niemiecko- rosyjskiego Nord Stream 2 wybudują Włosi. Europejska solidarność w pełni!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy