w ,

Jak słodko: Ostatni odcinek niemiecko- rosyjskiego Nord Stream 2 wybudują Włosi. Europejska solidarność w pełni!

Wygląda na to, że po Austriakach i Francuzach, także i Włosi zaangażują się w realizację rosyjsko-niemieckiego Nord Stream 2. Włoska firma Saipem ma wybudować ostatni odcinek tej omijającej nasz kraj rury gazowej. Włosi będą odpowiedzialni za budowę końcowej części gazociągu biegnącego z Bałtyku do terminala w niemieckim Greifswaldzie. Oto jak wygląda „europejska solidarność” w praktyce! Zaryzykowałbym nawet, że im bardziej Europa pochłonięta jest badaniem „stanu demokracji” w Warszawie, tym lepiej układa się współpraca przy realizacji Nord Stream 2.

Włoski koncern Saipem wydał wczoraj oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził, iż podpisał ze spółką Nord Stream 2 AG umowę na „realizację gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego”. Włosi mają być odpowiedzialni za budowę ostatniej części rurociągu biegnącego z Bałtyku do terminala w niemieckim Greifswaldzie.

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że już w 2016 roku austriacka spółka „Industriemagazin joint venture Europipe” uzyskała ogromny kontrakt na dostarczenie większości rur dla Nord Stream 2. Chodzi o około 2500 km stalowych rur o łącznej wadze 2,2 mln ton. Inna austriacka spółka „Voestalpine” miała dodatkowo dostarczyć 300 tys. ton rur. W kwietniu br., kiedy w Hanowerze w blasku fleszy premier Szydło i kanclerz Merkel otwierały wspólnie najważniejsze na świecie targi przemysłowe, w Moskwie doszło do porozumienia w zakresie sposobu finansowania projektu Nord Stream 2. Ustalono wówczas, że brytyjsko-holenderski Shell, francuska Engie, austriacki OMV oraz niemieckie Wintershall i Uniper przekażą Gazpromowi w formie pożyczek ok. 9,5 mld euro na budowę tego omijającego nasz kraj gazociągu.

Nie próżnują również nasi zachodni sąsiedzi. Warunkiem koniecznym do tego, aby Nord Stream 2 się opłacał jest budowa kolejnej lądowej odnogi tej rury przebiegającej przez terytorium Niemiec, tj. gazociągu EUGAL. Inicjatywa ta właśnie wchodzi w fazę realizacji. EUGAL ma biec wzdłuż niemiecko-polskiej granicy, począwszy od punktu wejścia morskiego odcinka Nord Stream w ląd na północy Niemiec, aż po granicę z Czechami. Przygraniczne do Polski niemieckie samorządy nie miały wątpliwości co do jej zasadności i pod koniec ubiegłego roku w ekspresowym tempie zatwierdziły trasę tej 485 kilometrowej magistrali.

Jak widać „europejską solidarność” można pojmować na różne sposoby. Kluczowym spektrum wydaje się być tutaj to, kto i w jakich ilościach wykłada kasę. Jeśli chodzi o sam Nord Stream 2, to zaryzykowałbym stwierdzenie, że im Europa bardziej pochłonięta jest badaniem „stanu demokracji” w Warszawie, im bardziej zaślepiona jest wyimaginowanymi problemami podrzucanymi przez Schetynę, Petru i innych KOD-odwców, tym lepiej układa się współpraca Rosji z Niemcami, Austriakami, Francuzami czy teraz Włochami przy realizacji tej strategicznie antypolskiej inwestycji.

Za: niewygodne.info.pl

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Od tego kryminalnego, łajdaka i folksdojcza ryżyego **uja, to wszystko się zaczęło. To szwabski dywersant, którego miejsce jest w dożywotnim pierdlu.
  To morderca Rosiaka, Petelickiego, Wielkiego Prezydenta RP i Polskich Elit, to gigantyczny malwersant piramidy Amber Gold.
  W czasie swoich rządów, na rozkaz Rzeszy Niemieckie,j zlikwidował Polski przemysł, Polskie górnictwo, Polskie Banki, wyprzedawał Polską ziemię i chciał szwabstwu wyprzedać Polskie Lasy, a kacapstwu Orlen i Lotos.
  Ten kryminalny łajdak dążył do rozwalenia Polskiej gospodarki pakietem klimatycznym, paktem fiskalnym oraz Nord-Stream 2.
  Blokował jak mógł, budowę gazoportu w Świnoujściu.
  Polska „dzięki” dywersji ryżego chuja otrzyma z UE w latach 2014-2020 po odliczeniu składek tylko 75 mld euro ! Z tego ryży folksdojcz zobowiązał się wydać połowę w Rzeszy! *Np. na zakup zużytych szwabskich wiatraków!*
  Ten kryminalny łajdak, to mafiozo z cmentarno-hazardowej mafii „Sobiesiak-Miro-Zbycho-Company” to okradacz Narodu Polskiego ze 150 mld w OFE z POmocą złodziei z PO, PSL, .N Petru i psa Sorosa żydobankstera Vincenta Rostowskiego. Teraz pracowicie POdsrywa Polsce i Polakom w Brukseli jako szwabski „krulik” Europy.

  Za te wszystkie intrygi, za te łajdactwa, kryminalnego Folksdojcza Ryżego, musimy za łeb sprowadzić do Polski i po *sprawiedliwym procesie, osadzić w dożywotnim pierdlu.*

 2. Musimy tej POLSCE pomóc. Nikt za nas tego nie zrobi a tym bardziej Unia.
  Pamiętamy przysłowie do trzech razy sztuka? No właśnie, POLSKA doświadczyła już trzech rozbiorów, teraz my, rozbierzmy tę Unię i szanujmy się. PO wypierdolić do szwabii i im POdobnych z zakazem dożywotniego POwrotu…

Jeden ping

 1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

BARDZO WAŻNA DEKLARACJA! „Armia musi być zdolna samodzielnie obronić Ojczyznę. I będzie” – zapowiada minister Macierewicz

#ZłaZmiana! Obowiązek meldunkowy jednak zostaje. Wniosek złożymy przez internet