Jak słodko: Ostatni odcinek niemiecko- rosyjskiego Nord Stream 2 wybudują Włosi. Europejska solidarność w pełni! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Jak słodko: Ostatni odcinek niemiecko- rosyjskiego Nord Stream 2 wybudują Włosi. Europejska solidarność w pełni!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wygląda na to, że po Austriakach i Francuzach, także i Włosi zaangażują się w realizację rosyjsko-niemieckiego Nord Stream 2. Włoska firma Saipem ma wybudować ostatni odcinek tej omijającej nasz kraj rury gazowej. Włosi będą odpowiedzialni za budowę końcowej części gazociągu biegnącego z Bałtyku do terminala w niemieckim Greifswaldzie. Oto jak wygląda “europejska solidarność” w praktyce! Zaryzykowałbym nawet, że im bardziej Europa pochłonięta jest badaniem “stanu demokracji” w Warszawie, tym lepiej układa się współpraca przy realizacji Nord Stream 2.

Włoski koncern Saipem wydał wczoraj oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził, iż podpisał ze spółką Nord Stream 2 AG umowę na “realizację gazociągu na dnie Morza Bałtyckiego”. Włosi mają być odpowiedzialni za budowę ostatniej części rurociągu biegnącego z Bałtyku do terminala w niemieckim Greifswaldzie.

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że już w 2016 roku austriacka spółka “Industriemagazin joint venture Europipe” uzyskała ogromny kontrakt na dostarczenie większości rur dla Nord Stream 2. Chodzi o około 2500 km stalowych rur o łącznej wadze 2,2 mln ton. Inna austriacka spółka “Voestalpine” miała dodatkowo dostarczyć 300 tys. ton rur. W kwietniu br., kiedy w Hanowerze w blasku fleszy premier Szydło i kanclerz Merkel otwierały wspólnie najważniejsze na świecie targi przemysłowe, w Moskwie doszło do porozumienia w zakresie sposobu finansowania projektu Nord Stream 2. Ustalono wówczas, że brytyjsko-holenderski Shell, francuska Engie, austriacki OMV oraz niemieckie Wintershall i Uniper przekażą Gazpromowi w formie pożyczek ok. 9,5 mld euro na budowę tego omijającego nasz kraj gazociągu.

Nie próżnują również nasi zachodni sąsiedzi. Warunkiem koniecznym do tego, aby Nord Stream 2 się opłacał jest budowa kolejnej lądowej odnogi tej rury przebiegającej przez terytorium Niemiec, tj. gazociągu EUGAL. Inicjatywa ta właśnie wchodzi w fazę realizacji. EUGAL ma biec wzdłuż niemiecko-polskiej granicy, począwszy od punktu wejścia morskiego odcinka Nord Stream w ląd na północy Niemiec, aż po granicę z Czechami. Przygraniczne do Polski niemieckie samorządy nie miały wątpliwości co do jej zasadności i pod koniec ubiegłego roku w ekspresowym tempie zatwierdziły trasę tej 485 kilometrowej magistrali.

Jak widać “europejską solidarność” można pojmować na różne sposoby. Kluczowym spektrum wydaje się być tutaj to, kto i w jakich ilościach wykłada kasę. Jeśli chodzi o sam Nord Stream 2, to zaryzykowałbym stwierdzenie, że im Europa bardziej pochłonięta jest badaniem “stanu demokracji” w Warszawie, im bardziej zaślepiona jest wyimaginowanymi problemami podrzucanymi przez Schetynę, Petru i innych KOD-odwców, tym lepiej układa się współpraca Rosji z Niemcami, Austriakami, Francuzami czy teraz Włochami przy realizacji tej strategicznie antypolskiej inwestycji.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy