w , , ,

Mesut Oezil: nie śpiewam hymnu, bo modlę się do Allaha. Piłkarz dowodzi, że integracja to MIT!

Nie wszyscy członkowie niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej śpiewają przed spotkaniami hymn. Należy do nich między innymi gorliwy muzułmanin, Mesut Özil. Jak przyznał, zamiast śpiewać z innymi, modli się do Allaha.

Jeden z bardziej rozpoznawalnych członków niemieckiej reprezentacji piłkarskiej, Mesut Özil, od dawna spotyka się z krytyką za milczenie w czasie odśpiewywania hymnu narodowego przed meczem. W rozmowie z tygodnikiem „Welt am Sonntag” Özil powiedział, że nie zamierza zmienić swojego zwyczaju i nie będzie śpiewać hymnu. Zamiast tego ten gorliwy muzułmanin, który w ubiegłym roku fotografował się podczas rytualnej pielgrzymki do Mekki, modli się do Allaha.

ZOBACZ: Medialna zgoda milczenia kiedy sprawcami przestępstw są pozaeuropejscy imigranci. Czy chcemy takiej cenzury w Europie?

– To mój zwyczaj. Proszę Allaha o to, co najlepsze dla drużyny i dla mnie, proszę o to, byśmy zachowali zdrowie. Tak będę robił nadal – powiedział piłkarz.

– Jedni gracze śpiewają po cichu, inni głośno, jak kto chce. Niektórzy chcą w ten sposób pokazać: jesteśmy razem. Szanuję to. Tak samo każdy powinien szanować to, że ja modlę się podczas hymnu – dodał.

Mesut Özil urodził się w roku 1988 w Gelsenkirchen w rodzinie tureckich imigrantów. Niemieckie obywatelstwo otrzymał dopiero w roku 2014, zrzekając się obywatelstwa tureckiego. W wywiadach prasowych piłkarz nie chce definiować swojej przynależności narodowej twierdząc, że najważniejsza jest dla niego „międzynarodowa tożsamość piłkarska”.

Pach
Źródła: Katholisch.de, bild.de, pch24.pl

Symboliczne kary dla „bestii z Rimini”? Bandyci będą sądzeni we Włoszech i mogą wyjść z więzienia już po kilku latach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Niszczenie polskiej flagi nie narusza „standardów społeczności” Facebooka

“Chcemy dogłębnych zmian; pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą”