w ,

Michał Woś: Chcemy zakazać promowania ideologii LGBT na uczelniach

– Czas zrealizować to wszystko, co zapowiadaliśmy od 2015 roku. Są jeszcze sprawy, które nie zostały zrealizowane, jak dekoncentracja mediów, kwestie związane ze wsparciem dla rodziny, kwestie związane z zakazem promowania ideologii LGBT na uczelniach, czy prowadzenie różnych studiów gender studies – powiedział w czwartek minister środowiska Michał Woś (Solidarna Polska).

Pytany, czy ma na myśli ustawowy zakaz promowania ideologii LGBT, minister odpowiedział, że “o szczegółach można mówić, siedząc nad projektami”. – Odnosi się to do ograniczenia finansowania programów, które w daleko idący sposób deprawują też młodych w szkołach. Na to nie powinno być zgody państwa polskiego. Państwo powinno kształtować agendą służącą umacnianiu polskości i więzi rodzinnych, bo silna rodzina to silna Polska i mamy to na sztandarach od zawsze – dodał Woś.

Minister w ciągu najbliższych kilku dni przedstawi projekt ustawy dotyczący organizacji i finansowania parków narodowych. – Dotacje budżetowe wystarczają na najpilniejsze potrzeby, a czasem i na to nie. To wynika z pewnych zaszłości z lat 90-tych, że parki właściwie ustawiają się w kolejce i proszą NFOŚ, tak nie powinno być, finansowanie powinno być stabilne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Nie przeprosisz oprawcy, trafisz do więzienia!

Solidarna Polska za uchwałą skierowaną do Niemiec: “Wstrzymajcie budowę Nord Stream 2!”