Minister Mariusz Błaszczak w TVP Info: to poprzedni rząd podjął decyzję o przyjęciu uchodźców do Polski - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Minister Mariusz Błaszczak w TVP Info: to poprzedni rząd podjął decyzję o przyjęciu uchodźców do Polski

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Szef MSWiA w wywiadzie dla TVP Info ponownie odniósł się do kryzysu migracyjnego. Przypomniał, że to rząd koalicji PO-PSL zgodził się na przyjęcie do Polski tysięcy uchodźców z krajów muzułmańskich.

– Decyzja rządu Ewy Kopacz zapadła przy złamaniu solidarności Grupy Wyszehradzkiej – podkreślił minister – kiedy objąłem swój urząd musiałem odbudowywać spójność V4. Nasi partnerzy z Węgier i Słowacji bardzo mocno odczuli ten brak solidarności.

Minister Błaszczak konsekwentnie przekonuje, że przyjmowanie uchodźców przyciąga jedynie kolejne fale migrantów do Europy. W jego opinii, w kwestii kryzysu migracyjnego Unia Europejska powinna wziąć przykład z rozwiązań stosowanych przez Australię. Polegają one na zatrzymywaniu imigrantów jeszcze przed przekroczeniem granicy i kierowaniu ich z powrotem do bezpiecznych krajów.

Sprzeciw Polski wobec mechanizmu relokacji nie oznacza jednak braku solidarności wobec naszych partnerów. Pomagamy uszczelniać granice UE – kontyngenty Straży Granicznej działały między innymi w Macedonii, Grecji, Bułgarii, na Węgrzech czy na Słowacji – przypomniał minister.

Polska przeciwdziała kryzysowi migracyjnemu również poprzez aktywność w unijnej agencji Frontex.

– To obecny rząd doprowadził do podpisania umowy na stałą obecność agencji Frontex w Warszawie – powiedział minister. Do głównych zadań agencji należy m.in. pomoc w zarządzaniu granicami zewnętrznymi Unii Europejskiej, monitorowanie przepływów migracyjnych i przeprowadzanie okresowych analiz ryzyka oraz zapewnienie państwom członkowskim pomocy operacyjnej i technicznej.

Poza tym, Polska angażuje się w udzielanie pomocy bezpośrednio na miejscu konfliktu w Syrii. W 2016 r. rząd przeznaczył na ten cel 45 mln zł. To 4 razy więcej niż w roku poprzednim. Pieniądze są przeznaczane między innymi na odbudowę i wyposażenie szpitali oraz mieszkań w Aleppo.

– Pomagamy uchodźcom tam, gdzie pomoc jest najbardziej oczekiwana i skuteczna – zaznaczył szef MSWiA.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,872ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy