w

Minister Ziobro staje na straży polskiej suwerenności! “Chcę Polski niepodległej!”

Fragmenty wywiadu z Ministrem Zbigniewem Ziobro dla Frankfurter Allgemeine: “TSUE przekracza swoje kompetencje. Próbuje zawiesić część konstytucyjnego organu państwa jakim jest Sąd Najwyższy”

  • “Polacy potrafią liczyć. Do 2030 r. program „Fit for 55” będzie kosztował polski sektor energetyczny prawie 400 mld zł, a cała transformacja energetyczna nawet 2 biliony. Fundusze strukturalne, które mamy przez 7 lat otrzymać z UE przy odliczeniu składki, to 350 mld zł.”
  • “Unia Europejska nie jest św. Mikołajem, staje się coraz bardziej komornikiem. Duże firmy z zachodnich krajów UE prawie nie płacą u nas podatków. Wielkie sieci handlowe zrujnowały polski drobny handel.”
  • “Chcę Polski w UE, ale Polski niepodległej, która nie zostanie zdegradowana do roli landu. Nowa niemiecka umowa koalicyjna jest potwierdzeniem moich ostrzeżeń. Celem ma być europejskie superpaństwo zarządzane przez unijny establishment”
  • “Unii nie chodzi o praworządność, lecz o wymuszenie na Polsce uległości. Polacy nie chcą, aby ich kraj stał się unijnym landem. Nie chce też tego wielu Europejczyków. Konsekwencją byłoby niwelowanie różnic kulturowych, narzucanie wspólnej polityki niemal we wszystkim”
  • “Jeśli Polska nie otrzyma zaliczki z Funduszu Odbudowy, to UE złamie słowo. Zobowiązała się, że nie będzie stosowała mechanizmu warunkowości, zanim na jego temat nie wypowie się TSUE”
  • “Spełnienie postulatu Ursuli von der Leyen, by anulować decyzje Izby Dyscyplinarnej SN, oznaczałoby unieważnienie około 600 wyroków. Dotyczą uchybień w pracy, np. opieszałości, lecz także przestępstw kryminalnych: jazdy po alkoholu, przemocy domowej a nawet gwałtu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

“Komu powinniśmy pomagać w pierwszej kolejności?”

Wróci symetria w polsko-niemieckich stosunkach? Trafiona inicjatywa Janusza Kowalskiego!