w ,

Mosbacher: Szkoda, że UE daje wiarę kłamstwom o Polsce

Fot. YouTube

Była ambasador USA w Polsce wypowiedziała się na temat zachowania Unii Europejskiej wobec Polski. Zdaniem Georgette Mosbacher dyskusja tocząca się w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w naszym kraju jest nieuzasadniona i niesprawiedliwa.

– Unia Europejska niezwykle nieszczęśliwie padła ofiarą dezinformacji, fali fake newsów i propagandy ze strony Rosji […]. Ta dyskusja, która toczy się w Unii Europejskiej odnośnie do Polski i praworządności, jest zwyczajnie niesprawiedliwa […]. To są absurdy i szkoda, że Unia daje wiarę tym kłamstwom […]. Obawiam się, że to ciągłe czepianie się Polski wynika z niezrozumienia tego kraju, który w Europie Środkowo-Wschodniej jest liderem. – powiedziała b. ambasador.

Georgette Mosbacher odniosła się również do faktu, że Polacy wielokrotnie próbowali ostrzegać świat przed Rosją.

– Polscy politycy bili na alarm, ale było to ignorowane. Prorosyjskie lobby było silniejsze […]. Wojna rozpętana przez prezydenta Rosji Władimira Putina powinna wszystkim otworzyć oczy, uświadomić, jak ważna jest niezależność energetyczna. Dziś widać, jak bardzo Unia Europejska myliła się w sprawie Rosji. – dodała była ambasador.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Janusz Kowalski: UE upada przez cyniczną, obłudną grę eurokratów [WIDEO]

Romanowski: Lista żądań Brukseli ingerujących w naszą suwerenność będzie się wydłużać