MSiT: Polacy odbyli w 2016 r. ponad 43 mln podróży krajowych! - PrawicowyInternet.pl
środa, 8 lipca, 2020

MSiT: Polacy odbyli w 2016 r. ponad 43 mln podróży krajowych!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przeciętne wydatki Polaków na krajowe wyjazdy długookresowe wzrosły w 2016 r. z 774 zł do 839 zł – poinformowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Resort turystyki opublikował komunikat zawierający charakterystykę podróży Polaków w 2016 r. Jak wynika z danych, uczestnictwo mieszkańców Polski w wyjazdach turystycznych wyniosło 57 proc. Ponad 40 proc. obywateli nie brało udziału w jakimkolwiek wyjeździe turystycznym.

Mieszkańcy Polski odbyli 43,5 mln krajowych i 11,3 mln zagranicznych wyjazdów. Średnia długość pobytu wynosiła, podobnie jak w latach poprzednich, osiem noclegów.

Według resortu, w 2016 r. wzrosły przeciętne wydatki Polaków na wyjazdy krajowe – w przypadku wydatków na podróże długookresowe z 774 zł do 839 zł, a w przypadku krótkookresowych z 262 zł do 285 zł. Najwięcej środków (ok. 34 proc.) przeznaczano w trakcie dłuższych wyjazdów na zakwaterowanie, a w trakcie krótkich – na żywność (30,2 proc.).

Z danych wynika, iż planując wyjazd na terenie kraju, Polacy korzystali z usług biur podróży jedynie w nieznacznym zakresie. Ponad 90 proc. zostało zorganizowanych samodzielnie.

W przypadku wyjazdów zagranicznych zaledwie co czwarty wyjazd wykupiono w biurze podróży (25,1 proc.). Podróże zorganizowane samodzielnie stanowiły 66 proc.

O braku podróży najczęściej przesądzały powody finansowe. Odpowiedź taką zadeklarowało 36,5 proc. respondentów. Dokładnie 17 proc. Polaków nie zdecydowało się na wyjazd ze względu na problemy zdrowotne, a niespełna 16 proc. zostało w domu z powodu braku czasu wynikającego z pracy lub nauki. Brak motywacji do podróży wskazało 15,7 proc. ankietowanych.

Natężenie krajowego ruchu turystycznego było zróżnicowane w zależności od regionu. Najczęściej odwiedzano województwa: małopolskie i pomorskie (po 13,1 proc.), mazowieckie (12,2 proc.), zachodniopomorskie (11,5 proc.) i dolnośląskie (7,4 proc.). Najrzadziej celami podróży były regiony: opolski (1,1 proc.), lubuski (2,1 proc.) i świętokrzyski (2,3 proc.).

Dane procentowe pochodzą z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach porozumienia z MSiT i Narodowym Bankiem Polskim.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl, MSiT

Wybierasz się na wakacje do Egiptu? Nie żyją dwie Niemki – to efekt ostatniego zamachu w Hurghadzie!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,834FaniLubię
18,084ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy