w , ,

Musimy przywrócić kontrolę graniczną z Niemcami!

Mieszkam w Szczecinie i z dnia na dzień, na ulicach mojego miasta widzę coraz więcej osób pochodzących z Bliskiego Wschodu bądź z Afryki. Studentów Erasmusa z Turcji jest u nas kilkudziesięciu, kim są zatem inni przybysze? Czego tutaj szukają? Czy są tutaj legalnie? Nie jestem zwolennikiem społeczeństwa multikulturowego, wprost mogę powiedzieć, że w Polsce kocham monoetniczność i monoreligijność. Dlaczego zatem mam bezczynnie patrzeć jak największy atut mojego kraju powoli staje się przeszłością?

Strefa Schengen umożliwia przekroczenie granicy bez kontroli paszportowej, innymi słowy możemy przejechać samochodem z państwa do państwa i nawet tego nie zauważyć. Jest to niewątpliwe ułatwienie dla podróżujących oraz zawodowych kierowców ale z powodu polityki migracyjnej Niemiec i Francji jest to również wielkie zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. 23-letni Naved B. niemiecką granicę przekroczył jako „uchodźca” 31 grudnia 2015 roku w Bawarii. To on dokonał zamachu w Berlinie rozjeżdżając kilkadziesiąt osób na jarmarku bożonarodzeniowym.

ZOBACZ: Die Welt: sprawca Pakistańczykiem. W ciężarówce ciało zamordowanego Polaka!

Dzisiaj osoby takie jak Naved mogą bez jakiejkolwiek kontroli przekraczać naszą granicę i wjeżdżać na terytorium Polski. Skoro w Europie Zachodniej żyje kilkadziesiąt milionów muzułmanów, działają organizacje terrorystyczne, tysiące meczetów i organizacji islamistycznych to powinniśmy przywrócić kontrole graniczne abyśmy nie za kilka lat nie byli świadkami tego jak “spokojny, wykształcony lekarz uciekający przed bombami” wpierdziela się w Marsz Niepodległości albo któryś z wieców antypolskiej opozycji.

Islamu nie da się pogodzić z Europą i jesteśmy skazani na konflikt. Wyciągając do nich rękę musimy mieć świadomość, że ta ręka zostanie nad odrąbana.

Polecam kilka artykułów:

Przytoczę jeszcze mój artykuł z września 2015:

W 2007 roku Polska dołączyła do Układu z Schengen, czyli porozumienia, które znosiło kontrolę osób przekraczających granice między państwami członkowskimi układu. Miałem 18 lat i cieszyłem się jak głupi, że wreszcie zniesione zostaną granicę pomiędzy Polską a innymi państwami Unii Europejskiej. Mieszkam w Szczecinie więc do najbliższych, niemieckich sklepów mam kilkadziesiąt minut jazdy autem i zaoszczędzenie kilku minut na kontroli granicznej, wydawało mi się wówczas korzystne.

Dzisiaj mam całkowicie odmienne zdanie. Uważam, że każde państwo powinno kontrolować osoby wjeżdżające na jego terytorium. Dzisiejsze funkcjonowanie układu z Schengen polega na tym, że każdy obywatel Unii Europejskiej może swobodnie poruszać się po terenie państw członkowskich, nie jest kontrolowany na przejściach granicznych i nie potrzebuje paszportu aby przekraczać granice. Sam ten fakt rodzi duże obawy o zwiększenie przestępczości; ułatwienia przy przemycie narkotyków, handlu żywym towarem, możliwość wywożenia dzieci za granicę czy ucieczka przed organami ścigania. W ciągu ostatnich dni jesteśmy świadkami, jak imigranci z krajów arabskich i afrykańskich wykorzystują brak granic w Europie do swobodnego przemieszczania się pomiędzy państwami. Wystarczy, że osoby spoza Schengen wjadą do jednego kraju będącego w strefie i już bez zakłóceń podróżują po całej Europie.

Centrum Budapesztu, stolicy przyjaznych nam Węgier… ile potrzeba czasu aby takie sceny miały miejsce w Warszawie?

Warto też przypomnieć, że kontrola graniczna pozwalała na zatrzymywanie wielu groźnych przestępców. Każda osoba przekraczająca granicę była sprawdzana pod kątem tego czy nie widnieje w policyjnych kartotekach albo czy nie jest ścigana przez Interpol. Dzisiaj przestępcy mogą swobodnie podróżować i o ile nie zostaną wylegitymowani przez policję to mogą się czuć swobodnie. Poprzez członkostwo w Schengen umożliwiliśmy niemieckiej policji bezpośrednią interwencję na terenie Polski, dla mnie i dla wielu Polaków taka sytuacja jest niedopuszczalna. Nie chcę aby służby obcego państwa interweniowały w mojej ojczyźnie.

Układ z Shengen bardzo dobrze podsumowała minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii – Theresa May: “Na Schengen najbardziej korzystają bezwzględne gangi, które handlują fałszywymi marzeniami i robią interes na otwartych granicach w Unii” Dzisiaj jestem w stanie poczekać te 15 minut aby okazać paszport na granicy i pojechać na zakupy do Niemiec, mając świadomość, że zwiększy to bezpieczeństwo również w Polsce, mogę poświęcić kolejnych kilkanaście minut na lotnisku w Mediolanie czy w Paryżu aby poddać się zwiększonej kontroli. Za granicę jeżdżę maksymalnie kilka razy w roku a w Polsce żyję praktycznie cały rok i chcę czuć się bezpiecznie we własnym kraju. Nie chcę żyć w świadomości, że terrorysta z Afganistanu dostanie się do Polski tylko dlatego, że polityczno-poprawne Włochy wpuściły go na teren Unii Europejskiej.

Do układu z Schengen należą obecnie 22 państwa Unii Europejskiej oraz Islandia i Norwegia, wchodzące w skład Związku Paszportowego Krajów Nordyckich, oraz Szwajcaria i Liechtenstein, który jest z grupą z Schengen stowarzyszony. Przyjęcie przepisów wynikających z układu z Schengen jest jednym z wymogów uzyskania członkostwa w Unii Europejskiej…

https://www.youtube.com/watch?v=crmTTme34Dw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PRZYPOMINAM! PO i Nowoczesna opowiadają się za przyjmowaniem “uchodźców” z Bliskiego Wschodu!

POLSKI MAJDAN? Nowoczesna i PO dążą do ROZLEWU POLSKIEJ KRWI?