Za: barenakedislam
w

Muzułmanie w Europie dyskryminują chrześcijan. Skala prześladowań ciągle wzrasta!

Ostatnie lata w Europie to nieustanny wzrost dyskryminacji chrześcijan na tle religijnym i etnicznym. Wyznawcy Chrystusa są m.in. atakowani przez muzułmanów w ośrodkach dla uchodźców. Wynika to z opublikowanego 28 czerwca raportu za rok 2015, sporządzonego przez wiedeńskie Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan. Instytut udokumentował 180 (w 2014 było ich 150) przypadków brutalnych ataków na chrześcijan, bezczeszczenia kościołów i cmentarzy, antychrześcijańskich wyzwisk oraz dyskryminacji w miejscu pracy.

Wśród krajów, w których najczęściej dochodziło do wydarzeń antychrześcijańskich, na pierwszym miejscu znajduje się Francja z 63 takimi przypadkami. Są to przede wszystkim zniszczenia, bezczeszczenia kościołów i cmentarzy. W Niemczech odnotowano 20 podobnych aktów wandalizmu, we Włoszech – 14, natomiast w Wielkiej Brytanii – 13.

ZOBACZ: Trwa rzeź chrześcijan w Nigerii! Biskup Józef Bagobiri ujawnił skalę i skutki islamskiej przemocy

Raport mówi o przypadkach dyskryminacji wyznawców Chrystusa w poszczególnych krajach. W Niemczech dochodziło do aktów wandalizmu i niszczenia kościołów i kaplic. Radykalni lewicowcy zaatakowali w Hamburgu rodziców protestujących przeciwko wychowaniu seksualnemu w szkołach oraz przeciwników aborcji uczestniczących w Marszu dla życia w Berlinie. Za przykład nietolerancji Obserwatorium uznało także jeden z folderów turystycznych rozpowszechnianych w Bawarii. Ponieważ coraz więcej turystów muzułmańskich odwiedza ten niemiecki kraj związkowy, na zdjęciu ukazującym najwyższy szczyt Alp Bawarskich – Zugspitze wycięto znajdujący się na nim krzyż.

We Włoszech aresztowano 15 uchodźców islamskich, którzy wyrzucili na Morzu Śródziemnym z łodzi zmierzającej do włoskich wybrzeży 12 płynących z nimi chrześcijan. Sprawcami byli muzułmanie z Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Mali i Gwinei. Po dotarciu na Sycylię aresztowano ich i postawiono im zarzut morderstwa dokonanego z powodu nienawiści religijnej.

W Szwecji, koordynatorka rządu ds. zwalczania ekstremizmu Mona Sahlin w czasie dyskusji panelowej zaatakowała słownie chrześcijańską położną, która powiedziała, że nie bierze udziału w aborcji. Sahlin oskarżyła ją o ekstremistyczne praktykowanie swojej wiary, co – jej zdaniem – daje się porównać z dżihadystami z Państwa Islamskiego.

ZOBACZ: Egipt: muzułmanie rozebrali 70-letnią chrześcijankę i nagą przegnali po wiosce!

https://www.youtube.com/watch?v=X-AXbYtdc-E

Raport wspomina o przypadku pastora z Wielkiej Brytanii, który w więzieniu dla przestępców seksualnych wygłosił kazanie, zawierające cytaty z Biblii mówiące o grzechach związanych z ludzką seksualnością. Wśród nich był wers dotyczący homoseksualizmu. Uznano to za niezgodne z obowiązującym prawem o równości i zakazano duchownemu pracy.

W Austrii z wiedeńskiego przedszkola miejskiego zwolniono wychowawczynię za rzekome naruszenie religijnej neutralności instytucji publicznych. Według Obserwatorium wyjaśniła ona dzieciom, że w czasie Bożego Narodzenia chrześcijanie świętują narodziny Jezusa.

Od 2005 r. Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan udokumentowało ponad 1600 przypadków dyskryminacji chrześcijan w Europie.

W Polsce od niedawna istnieje instytucja zajmująca się podobnymi problemami. Jest nią Centrum Monitoringu Wolności Religijnej i Wolności Sumienia funkcjonujące przy Instytucie Ordo Iuris.

ZOBACZ: Niemcy: Czterdzieści tysięcy chrześcijańskich imigrantów doświadczyło prześladowań ze strony muzułmanów!

Za: pch24.pl, źródło: KAI

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wybory prezydenckie w Austrii nieważne! Skali nadużyć nie udało się zamieść pod dywan!

Juncker: „Premierzy państw członkowskich za bardzo słuchają swoich wyborców” (sic!). Panie Juncker, może czas odejść na zasłużoną emeryturę?