w

Muzułmańscy liderzy chcą podwojenia liczby meczetów we Francji. Ciekawe czy UE da dofinansowanie?

Podczas ubiegłorocznej konwencji Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF) Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu, zażądał podwojenia liczby meczetów we Francji: – „Mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat” – stwierdził w trakcie oficjalnego przemówienia. Uzasadniając swoje żądanie Boubakeur zauważył, że wspomniane 2200 meczetów to zbyt mało jak na największą społeczność muzułmańską w Europie Zachodniej. Ciekawe czy Unia Europejska będzie mogła dofinansować to przedsięwzięcie?

Według oficjalnych szacunków we Francji żyje ok. 5 milionów muzułmanów. Według nieoficjalnych szacunków (na które powoływał się także Dalil Boubakeur) społeczność muzułmańska we Francji to 7 milionów ludzi. Jedno jest pewne – w ciągu najbliższych lat będzie ona rosnąć. Powody są co najmniej dwa – pierwszy to fantastyczny przyrost naturalny. Dzietność muzułmańskich kobiet jest znacznie wyższa od pozostałych. Drugi powód to imigracja. Spora część przybywających do Francji imigrantów wyznaje Allaha.

ZOBACZ: 50,4 mld koron! Tyle w tym roku wyda szwedzki rząd na utrzymanie islamskich imigrantów!

Patrząc przez ten pryzmat (wzrost liczebności społeczności muzułmańskiej we Francji) ubiegłoroczne żądanie Boubakeur’a wcale nie jest pozbawione bez sensu. Jeśli wyznawców islamu nad Sekwaną będzie więcej, to czemu nie miałoby powstać więcej meczetów? W tym kontekście interesująca wydaje się być także możliwość pozyskania środków unijnych. Oczywiście na na budowę samych meczetów (wszak to miejsca kultu, a na to UE pieniędzy nie daje), ale na – nazwijmy to umownie – infrastrukturę kulturalną (domy spotkań, wydawnictwa, strony internetowe dla organizacji krzewiących kulturę muzułmańską). Takie uzasadnienie dla pozyskania środków z budżetu UE nie jest skazane na porażkę.

Za: niewygodne.info.pl, źródło: wprost.pl

Z jednej strony buduje się meczety… a z drugiej:

https://www.youtube.com/watch?v=q04iX6MovfA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

50,4 mld koron! Tyle w tym roku wyda szwedzki rząd na utrzymanie islamskich imigrantów!

Obnażamy kłamstwa Ligi Muzułmańskiej w RP w kwestii stosunku islamu do homoseksualistów!