Muzułmańskie modły w centrum Warszawy! [WIDEO]

1
1913

Użytkowniczka Twittera opublikowała nagranie, na którym grupka muzułmanów odprawia swoje modły.

Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby miejscem ich rytuału nie było centrum Warszawy. Wyznawcy Allaha na swoje modlitwy wybrali bowiem warszawski Muranów, czyli centrum stolicy. Kobieta, która nagrała całą sytuację nie była zadowolona z tego co zobaczyła.

Film przedstawia wieczorną modlitwę muzułmanów w piątek. Salat – bo tak nazywa się muzułmańska rytualna modlitwa – jest jednym z obowiązków każdego muzułmanina. Każdy musi ją odmawiać pięć razy w ciągu doby, będąc jednocześnie w stanie czystości. Czystość uzyskuje się poprzez obmycie wodą – wudu, a gdy wody brak, to piaskiem – tajammum.

ZOBACZ: PILNE! Imigranci z Afganistanu w Niemczech napadli i brutalnie zgwałcili 16-latkę

Wyznawca Allaha podczas modlitwy musi być zwrócony w kierunku Mekki. Następnie wykonuje odpowiednią liczbę pokłonów i recytuje wersety Koranu. Największe znaczenie mają piątkowe modlitwy, które odmawiane są w meczecie, ponieważ towarzyszy im wtedy kazanie (chutba). Na całym świecie modlitwy muzułmańskie odbywają się wyłącznie w języku arabskim.

Nie jest wykluczone, że wyznawcy „religii pokoju” testują w ten sposób reakcje społeczeństwa na ich obecność.

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

  1. no i nie bylo zadnej reakcji ani ze strony mieszkancow ani wladz a na takie zgromadzenia sa przeciez przepisy lokalne no ale jak HGW rzadzi to mozecie niedlugo spodziewac sie modlow przed palacem krolewskim

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here