Płyta Panny Wygnane
Płyta Panny Wygnane
w

Muzyczny Tygodnik Patriotyczny #3

Trzecia odsłona najnowszych piosenek o zabarwieniu patriotycznym, polityczno-społecznym. Dzisiaj Kukiz z utworem „Samokrytyka (dla Michnika)” oraz płyta „Panny Wygnane” Marika i Marcelina & Maleo Reggae Rockers a na koniec wiersz w wykonaniu Zjednoczony Ursynów.

Płyta Panny Wygnane
Płyta Panny Wygnane

#1: „Piosenka o Wojtku” – Marika & Maleo Reggae Rockers, w ramach płyty „Panny Wygnane”. Jest kontynuacja patriotycznego projektu Maleo Reagge Rockers, po świetnych płytach „Morowe Panny” i „Panny Wyklęte”. Tym razem zaśpiewają o kobietach, które po wojnie nie mogły pozostać w Polsce i zostały przez komunistyczne władze zmuszone do emigracji.
Płyta do nabycia tutaj: http://www.sklepniepodleglosci.pl/produkt/panny-wykletewygnane/

Sama piosenka opowiada o Misiu Wojtku służącym w Armii Andersa, zwierzęciu już niemal kultowym, które doczekało się w Polsce pomników… „Widząc ludzkie okrucieństwa, miś zachował się jak człowiek”

#2: „Historie zagubione” – Marcelina & Maleo Reggae Rockers, kolejna piosenka z płyty „Panny Wygnane”. Płyta Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1 to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walkę za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem…

#3: „Samokrytyka (dla Michnika)” – nowa piosenka Pawła Kukiza skierowana do Adama Michnika, będąca samokrytyką autora piosenki i chyba całego jego środowiska :)

Ciemnogród jestem i faszysta,
Wróg społeczeństwa, nonkonformista
Matołem jestem obrzydliwym,
Kołtunem, chamem, ścierwem parszywym
Nacjonalistą zaślepionym
I roszczeniowcem pomylonym
Durniem, co szuka dziury w całym
W naszym Systemie
Doskonałym

Tak – to ja
Przyznaję się
Zabijcie mnie!

#4: „Dumny Syn Tej Ziemi” – recytacja poezji wyklętej przez Zjednoczony Ursynów. Utwór pochodzi z projektu „Poezja wyklęta” 2014. Słowa – Grzegorz Federowicz „Sobiepan”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Śpiewnik Patriotyczny

Polski Śpiewnik Patriotyczny

Piosenki Harcerskie

Piosenki Harcerskie