w , , ,

Nagonka na Kościół Katolicki! Oberwało się nawet zakonnicom pomagającym bezdomnym!

Czy Prezydent Szczecina Piotr Krzystek kolejny raz ugnie się pod żądaniami skrajnie lewicowych, antykościelnych radnych Koalicji Obywatelskiej? Tak zagonili się w nagonce na Kościół Katolicki, że oberwało się siostrom zakonnym, które od 30 lat prowadzą pomoc dla najbiedniejszych, bezdomnych mieszkańców naszego Miasta.

Siostry w obiekt zainwestowały setki tysięcy złotych, nawet teraz remontują budynek, który de facto należy do miasta. Nie prowadzą tam działalności zarobkowej, same żyją bardzo skromnie. Mieszkańcy, którzy przez 30 lat mieszkają w zasobie komunalnym Miasta mogą wykupić nieruchomość z bonifikatą 99% – w tym wypadku dochodzi bardzo potrzebna działalność charytatywna, która w rzeczywistości jest wyręczaniem Miasta z jego obowiązków.

“Kalkutki” zwróciły się o przekazanie budynku za symboliczną opłatę, aby go wyremontować i poszerzyć działalność. Z czym wiąże się zakup tego obiektu? Z tym, że pilnie ruszą prace remontowe – to co ważne – przy pracach społecznie pomagają dziesiątki mężczyzn, którzy chcą pomóc siostrom w ich dziele.

Co się stało? Radni Koalicji Obywatelskiej informowali wcześniej, że będą domagać się wycofania uchwały w tej sprawie z najbliższej sesji. Teraz przychylili się do tego stanowiska także radni z Bezpartyjnych, Piotra Krzystka. Innymi słowy Piotr Krzystek uległ tym, którzy kręcą nagonkę na Kościół Katolicki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Scheuring-Wielgus przekazała publicznie dane funkcjonariusza. Jego rodzina zaczęła dostawać pogróżki

PILNE! Szczecin idzie w ślady Gdańska? Wesprą niemiecką spółkę, która doprowadzi do upadku polską elektrociepłownię?