w

NAJLEPSZA SEJMOWA wypowiedź Roberta Winnickiego! OBEJRZYJ!

Przedstawiony przez Radę Ministrów ˝Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)˝.

Poseł Robert Winnicki:

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Chciałem powiedzieć na wstępie, że bardzo cieszę się – z całym szacunkiem, panie wicepremierze – że doczekaliśmy czasów, w których w polskim Sejmie trzeba się tłumaczyć z przynależności do Unii Wolności.

    (Głos z sali: Bardzo śmieszne.)

    To jest bardzo dobra zmiana, to jest bardzo dobra rzecz, że przynależność do Unii Wolności to coś wstydliwego, coś, z czego trzeba się tłumaczyć. To była antypolska formacja, bardzo źle zasłużona dla państwa polskiego…

    (Głos z sali: Nieprawda.)

    (Poseł Andrzej Halicki: Ty wiesz, w jakim nurcie występujesz?)

    …i na szczęście czas jej pogrobowców się kończy, szanowni państwo.

    (Poseł Jan Dziedziczak: Ale następcy są niestety.)

    Są następcy, ale ci następcy, panie pośle – i tu odnoszę się również do głosu pani premier Kopacz – zgromadzili się w sobotę w tej liczbie kilkudziesięciu tysięcy na manifestacji.

    (Poseł Rafał Grupiński: Zapisz się już do PiS.)

    To manifestacja łącząca Platformę, Nowoczesną, PSL, komitet obrony… Czego tam oni bronią, to już nie pamiętam.

    (Poseł Andrzej Halicki: Narodowcy też byli na Piłsudskiego, sam z nimi rozmawiałem.)

    (Poseł Rafał Grupiński: Narodowcy byli z nami.)

    Homoseksualiści, socjaliści, Zieloni, SLD, liberałowie, cały ten, powiedzielibyśmy Tolkienem, lewicowo-liberalny Mordor, który zebrał się w sobotę.

    (Poseł Magdalena Kochan: Jak śmiesz?)

    (Poseł Rafał Grupiński: Nieinteligentnych nie braliśmy.)

    Ten Mordor zebrany pod flagami tęczową i brukselską to niestety…

    (Poseł Rafał Grupiński: To jest pogarda do Polaków.)

    …nie była, proszę państwa, żadna manifestacja siły. Jeśli weźmiecie pod uwagę trendy, jakie panują w Polsce, w Europie, a już nawet i w Ameryce za sprawą Trumpa…

    (Głos z sali: Nie ma was już.)

    …to była to manifestacja oblężonej twierdzy. Tak, pod flagą brukselską i pod flagą tęczową (Oklaski) zbiera się dzisiaj oblężona twierdza w Europie, a nie coś, co reprezentuje siłę albo przyszłość naszego państwa i naszego kontynentu.

    (Poseł Borys Budka: ONR!)

    (Poseł Małgorzata Kidawa-Błońska: Żeby to rozum jeszcze reprezentowało.)

    Panie marszałku, jeśli pan byłby łaskaw zwrócić uwagę posłom Platformy, żeby… (Gwar na sali)

    (Głos z sali: Hańba!)

    (Głos z sali: Proszę uważać na słowa.)

    Szanowni Państwo! Tak jak tu zostało już powiedziane, audyt jest potrzebny. Nie tylko audyt, ale i odpowiedzialność polityczna, której nie było przez ostatnie 25 lat. Jest to głęboką groteską.

    (Poseł Rafał Grupiński: Antysemita.)

    Jedynym pociągniętym – nie pociągniętym, ale wciąż stającym – do odpowiedzialności za afery, za przekręty, za złodziejskie prywatyzacje, jakich było bez liku po roku 1989 r., jest Emil Wąsacz. I to on cały czas nie może być do tej odpowiedzialności pociągnięty. I to jest farsa, to jest głęboka farsa. W państwie polskim powinna zresztą działać nie tylko prokuratura, ale i Trybunał Stanu, ale o tym na koniec.

    (Poseł Krystyna Skowrońska: Dla Ziobry.)

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Taki audyt jest potrzebny pod warunkiem, że wyciągamy z niego wnioski, że wyciągamy z niego prawidłowe wnioski.

    (Poseł Rafał Grupiński: Do tego trzeba być inteligentnym. To nie jest pański przypadek.)

    Ja się bardzo cieszę z wielu głosów, które tutaj padły ze strony rządu, np. kiedy pan wicepremier Morawiecki mówi o patriotyzmie gospodarczym, natomiast bardzo bym prosił, panie premierze, żeby nie mówił pan w ten sposób, jakby to pan czy rząd PiS-u odkrył patriotyzm gospodarczy. Pewne oczywistości dotyczące zachowania polskiej własności w handlu, w bankowości, polskiej własności ziemi, polskiej własności w przemyśle są głoszone przez środowisko narodowe, są głoszone przez Ruch Narodowy od wielu, wielu lat, od zawsze.

    (Poseł Rafał Grupiński: Chłopie, Karol Marcinkowski, XIX w.)

    I to są żadne odkrycia. Natomiast bardzo się cieszę, że ten głos na rzecz protekcjonizmu gospodarczego, na rzecz nacjonalizmu gospodarczego wybrzmiał dzisiaj z ław rządowych. To bardzo dobrze, tylko prosiłbym o konsekwencję…

    (Poseł Rafał Grupiński: Tylko w warunkach zaboru, nie dziś, w wolnej Polsce.)

    …a tą konsekwencją powinno być m.in. zdecydowane powiedzenie ˝nie˝ dla nowej ofensywy globalistów, jaką są TTIP czy CeTA (Oklaski), te traktaty międzynarodowe, które mają za zadanie jeszcze bardziej spauperyzować, jeszcze wzmocnić centrum, a obniżyć zdolności gospodarcze kolonii, takiej neokolonii, jaką jest dzisiaj Polska.

    (Poseł Rafał Grupiński: Polska jest kolonią? Czyją?)

    Jeśli chodzi o wypowiedź pana ministra Waszczykowskiego, to bardzo dobrze, że rząd deklaruje zerwanie z polityką białej flagi. Ale co ta polityka białej flagi oznacza? Ta polityka białej flagi to przecież nie tylko polityka wobec chociażby Rosji. Jest to polityka również wobec Ukrainy…

    (Poseł Rafał Grupiński: Niemiec, Francji, Anglii, Litwy…)

    …na której rozwija się banderyzm i której obecny rząd również w żaden sposób nie koryguje, Ukrainy, która nie jest naszym partnerem, nie bierze pod uwagę naszych strategicznych interesów, jeśli chodzi o politykę zagraniczną, jeśli chodzi o strefę bezpieczeństwa, zwłaszcza gospodarki, a której mimo to pożyczamy ogromne sumy pieniędzy.

    Jeśli chodzi o politykę białej flagi, to nie można jednocześnie walczyć z biurokracją brukselską i z naciskiem, który idzie z Brukseli, i w tym samym czasie popierać europejskiej straży granicznej, prokuratury unijnej i jednocześnie wzmacniać centralizm brukselski. To się po prostu ze sobą nie łączy. Tego nie można logicznie połączyć. I tutaj Platforma Obywatelska jest logiczna, Nowoczesna, oni mówią tak: federalna Europa, jedno państwo unijne. Oni są tutaj koherentni, oni chcą zrezygnować z suwerenności. Wy nie jesteście w tym momencie koherentni.

    Szanowni Państwo! Jeśli chodzi o koherentność, jeśli chodzi o spójność tego, co robi rząd, to bodaj najcięższe zarzuty padły dzisiaj pod adresem Ministerstwa Obrony Narodowej, ale też pod adresem szwarccharakteru rządów Platformy Obywatelskiej, pod adresem Bartłomieja Sienkiewicza. I bardzo dobrze, ponieważ państwo za czasów Platformy to było państwo inwigilacji, podsłuchów i pacyfikacji opozycji politycznej (Oklaski), również opozycji narodowej za pomocą służb. Dziwi mnie, że nie padło w tym kontekście nic o marszach niepodległości, inwigilacji, pacyfikacji, używaniu służb, podpalaniu budki pod ambasadą rosyjską.

    (Poseł Andrzej Halicki: Budka tu siedzi, jest zdrowy. O co chodzi?)

    Dziwi mnie to, że to nie padło. (Poruszenie na sali)

    (Głosy z sali: Było, było.)

    Ale w niewielkim stopniu i na dalszym miejscu. (Dzwonek)

    Natomiast zwracam się w związku z tym do posłów Prawa i Sprawiedliwości, do klubu Prawa i Sprawiedliwości o konsekwencję.

    Wicemarszałek Ryszard Terlecki:

    Bardzo dziękuję, panie pośle. Bardzo dziękuję.

    Poseł Robert Winnicki:

    Ostatnie zdanie, panie marszałku, ostatnie zdanie.

    Wicemarszałek Ryszard Terlecki:

    Skończył się panu czas.

    Poseł Robert Winnicki:

    Ruch Narodowy jutro złoży wniosek, zaproponuje wniosek o Trybunał Stanu dla Bartłomieja Sienkiewicza. Apelujemy o to, żebyście ten wniosek poparli. (Oklaski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tomasz Jaskóła bardzo MĄDRE PODSUMOWANIE audytu nt. rządów PO-PSL!

Audyt rządów PO/PSL mój krótki komentarz! #raPOrt