w ,

Krzysztof Zaremba (PiS) dobrze, że nie wybraliśmy starego francuskiego ZŁOMU!

Dobra decyzja, panie ministrze (Oklaski), trzeba podziękować, że nie wybraliśmy francuskiego starego złomu. Tak jak w przypadku myśliwców wielozadaniowych, nie oferowali nam Rafala, tylko stary Mirage 2000.

Rafale to jest francuski myśliwiec wielozadaniowy. Tego wtedy nam nie oferowali. Przede wszystkim warto byłoby powiedzieć, że zakłady w Mielcu i Świdniku by nie istniały, gdyby nie prywatyzacja, i to modelowa, dokonana przez mojego krajana, można powiedzieć obecnego wiceministra gospodarki morskiej, wtedy szefa ARP, Pawła Brzezickiego; tych zakładów
by nie było.

Ja mam pytanie, panie ministrze, czy prawdą jest, że różnica techniczna, podstawowa, między Caracalem a Black Hawkiem na przykład, polega na bezpieczeństwie żołnierzy i że w przypadku awaryjnego lądowania z 30 m bez autorotacji wytrzymuje zawieszenie, a silniki w Black Hawku nie wpadają do środka i nie miażdżą żołnierzy, którzy tam się znajdują. Czy prawdą jest, panie ministrze, że Turcja kupiła 109, a nie 50 sztuk za te same pieniądze, black hawków, a nie caracali? To trzeba być kompletnym imbecylem żeby takie transakcje zawierać, jakie wyście zawarli.

Bo prawda jest prosta. Niemiecki głos za Tuskiem, za jego fuchą, to była likwidacja stoczni, przemysłu na zachodzie Polski a francuski to były caracale. Jest jeszcze jedna rzecz, i to komisja śledcza dla was przygotowana w tej sprawie wyjaśni. Chodzi m.in. o to, co się stało z mistralami. Cena za mistrale była, i to widać wyraźnie po kwotach, włączona do ceny caracali.

Odnośnie do pana Dunina, pana posła Dunina, w imieniu grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości sprawę pomówienia, inwektyw pod adresem pana ministra Macierewicza skierujemy (Dzwonek) do komisji etyki. (Oklaski) (Poseł Piotr Kaleta: W imieniu suwerena.) A pani poseł Katarasińskiej powiem tak: Ktoś, kto pisał wredne antysemickie paszkwile w 1968 r…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Groźby Wałęsy: Jeśli tego nie zrobicie, pomożemy wam wyskakiwać przez okna!

Robert Winnicki: KRESOWIANIE i PRAWDA HISTORYCZNA złożone na ołtarzy geopolityki!