w

Nauki islamu: „Kobiety ubierające się w zachodnim stylu powodują trzęsienia ziemi!”

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy muzułmańscy duchowni kładą zasługi dla nowoczesnej sejsmologii. Podobne twierdzenia były już artykułowane zarówno w Iranie, jak i w sąsiednim Pakistanie. Agencja ISNA cytuje duchownego Seyyeda Youssefa Tabatabi-Nejada, jednego z najbardziej zachowawczych szyickich ajatollahów w Iranie, który skrytykował to, co uważa za zbyt liberalne trendy wśród miejscowych kobiet. Ubierają się one „jak gdyby były w Europie”:

– Moje biuro otrzymało zdjęcia kobiet stojących nad brzegiem wysychającej rzeki Zayandeh-Rud (największa rzeka w środkowym Iranu – przyp. red) ubranych tak, jakby były w Europie. To właśnie są zachowania, które powodują że rzeki wysychają – stwierdził ajatollah Tabatabi-Nejad.

ZOBACZ: ISLAMIZACJA: Hagia Sophia symbol chrześcijaństwa ponownie ma być meczetem!

Następnie zwrócił się do Ministerstwa Łączności, aby jego urzędnicy zrobili co w ich mocy by postawić „winne” kobiety przed wymiarem sprawiedliwości.

– Jeśli tego nie zrobicie, zaniedbacie swoje obowiązki. Jeśli widzimy grzech i nie reagujemy, rozzuchwalamy grzeszników. Policja może skierować sprawę do Basij (Związek Mobilizacji Uciemiężonych, potocznie Basidż to masowa, ochotnicza organizacja paramilitarna utworzona po rewolucji islamskiej – przyp. red) powiedział duchowny.

Kwestie ubioru są zwykle rozpatrywane przez policję moralności. Zbyt głośne słuchanie muzyki w samochodach jest również postrzegane jako przekraczenie granic przyzwoitości. Kiedy prezydent Mahmud Ahmadineżad ostrzegał w 2010 roku, że nadchodzi trzęsienie ziemi nadchodzi, inny irański mułła, Hojatoleslam Kazem Sedighi powiedział:

– Wiele nie ubierających się skromnie kobiet prowadzi młodych mężczyzn na manowce, niszczy ich czystość i rozprzestrzenia cudzołóstwo w społeczeństwie, a to powoduje trzęsienia ziemi.

ZOBACZ: Ghana: muzułmański duchowny stwierdził, że geje powodują trzęsienia ziemi i należy ich surowo karać!

https://www.youtube.com/watch?v=DwikzXA1jRY

Za: dzienniknarodowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Andrzej Duda liczy na zwiększenie obecności wojsk Sojuszu i infrastruktury militarnej w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Niemcy bezradni: Wielka fala pedofilskich małżeństw z dziewczynkami wśród imigrantów!