w ,

Niemieccy politycy i prasa MUREM za Donaldem Tuskiem! „Powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie”

Dwie największe niemieckie gazety, „Sueddeutsche Zeitung” i „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, piszą w poniedziałek, że Donald Tusk pomimo nominowania przez Polskę Jacka Saryusz-Wolskiego zachowuje duże szanse na pozostanie na stanowisku przewodniczącego RE.

Według „SZ” „manewr” polskich władz, którego celem jest „niedopuszczenie do ponownego wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej”, jest pozbawiony „widoków na powodzenie”. Gazeta przytacza opinię szefa frakcji EPL w europarlamencie Manfreda Webera: „Nie ma żadnych wątpliwości co do wyboru Donalda Tuska. Chociaż bardzo cenię Saryusz-Wolskiego jako kolegę, to jako kandydat na przewodniczącego Rady nie wchodzi on w rachubę”. Jak pisze brukselski korespondent „SZ” Daniel Broessler, działania polskiego rządu wynikają z „zaciekłej wrogości” między Tuskiem a szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim. „Szef PiS uważa, że jego brat bliźniak i były prezydent, Lech, padł ofiarą spisku, który doprowadził do jego śmierci w katastrofie samolotu w Smoleńsku w 2010 roku.

ZOBACZ: Zobacz jak Tusk kłamie. Archiwalne nagranie z 2005 roku [WIDEO]

Prof. Zdzisław Krasnodębski uważa, że „dla jasności sytuacji Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie”.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości opinię taką napisał na Twitterze. W kolejnym wpisie dodał, że polskim kandydatem na szefa Rady Europejskiej jest Jacek Saryusz-Wolski. „Donald Tusk jest kandydatem innych państw, forsowanym głównie przez Niemcy” – dodał.

Po kilku godzinach Krasnodębski zamieścił kolejny wpis, w którym przedstawia możliwe rozwiązanie. „Mam nadzieję, że tak będzie- w najbliższych dniach Tusk złoży oświadczenie, że nie uzyskawszy poparcia PL, wycofuje swą kandydaturę. Wtedy:chapeau” – czytamy.

ZOBACZ: Największe prywatyzacje z epoki Tuska. Zobacz jak wyprzedawali majątek Skarbu Państwa!

Prof. Pawłowicz: Tusk faworytem Niemiec

D. Tusk był na swe obecne stanowisko osobistym faworytem kanclerz Niemiec – A. Merkel – pisze prof. Krystyna Pawłowicz.

W ocenie J. Lewandowskiego z PO, zgłoszenie przez polski rząd Jacka Saryusza-Wolskiego jako oficjalnego kandydata Polski na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, i odmowa rządu poparcia D. Tuska dla przedłużenia jego kadencji o dalsze 2,5 roku, to „strzelanie Polakiem do Polaka”.

No, może strzelanie, ale nie do „Polaka”, bo jak sam D. Tusk uważa, dla niego „polskość to nienormalność”, i zawsze miał z tą polskością „problemy”.

Po drugie, D. Tusk otrzymał fuchę w UE dzięki wymianie za to polskich, narodowych interesów państwowych, gospodarczych i politycznych. D. Tusk był na swe obecne stanowisko osobistym faworytem kanclerz Niemiec – A. Merkel, i powszechnie wiadomo, że w UE lojalnie reprezentuje niemieckie interesy i stanowiska, zawsze PRZECIWKO oficjalnemu stanowisku Polski. Zwłaszcza po wyborach w Polsce w 2015 r.

Po trzecie, „polskiego” kandydata na traktatowe stanowisko w organizacji międzynarodowej może zgłosić TYLKO polski legalny rząd, gdyż UE to związek PAŃSTW, a nie stowarzyszenie grup politycznych w jakiś jego organie.

Poza tym, pan J. Lewandowski właśnie sam, ze środka takiej lewicowej grupy politycznej w unijnym parlamencie, popierającej niemieckie interesy „strzela do Polaka”, tj. J. Saryusza Wolskiego wskazanego przez legalny polski rząd. Strzela nie-Polakiem, kimś, kto swą polskość sam zakwestionował i całą karierą w niemieckiej UE oraz atakami na polski rząd, sugerując jego obalenie siłą to potwierdza.

8-letnie rządy PO w Polsce znaczone zubożeniem Polaków, ogromnymi aferami, korupcją, wyprzedawaniem polskich interesów za granicę, poddanie interesów Polski państwom ościennym i dalszym, odbiera D. Tuskowi JAKIEKOLWIEK prawa do reprezentowania Polski gdziekolwiek. Pan J. Lewandowski strzela więc nie-Polakiem w Polaka.

Artykuł za: stefczyk.info, Krystyna Pawłowicz, Twitter.com, rp.pl

4 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. SKRÓT: Za dopilnowanie by Polacy ciągle zarabiali 1/4 wynagrodzenia EU nagroda musi być. Czyli za tyle można kupić Polskę z obywatelski. Niech to huj

3 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Czas kast III RP musi się zakończyć” – Adam Andruszkiewicz

To nie PiS nie chce Tuska, TO POLACY GO NIE CHCĄ! Zobacz wpisy na Twitterze!