foto: por R.Suchy

Wyrok norymberskiego trybunału jest niepełny, gdyż nie obejmuje ludobójstwa dokonanego przez komunistów – powiedział na obchodach rocznicy 17 września roku 1939 Antoni Macierewicz. Szef MON przypomniał, że gdyby nie sowiecka inwazja i udział w II Wojnie Światowej, losy zarówno polski jak i świata potoczyłyby się inaczej.

Zdaniem ministra obrony gdyby nie zdradziecki atak Związku Sowieckiego w oparciu o umożliwiający zniszczenie Europy pakt Ribbentrop-Mołotow, mogłoby nawet nie dojść do zbrodni Holokaustu. Dlatego też koniecznym jest rozliczenie „czerwonego” totalitaryzmu na podobnych zasadach jak w Norymberdze rozliczono narodowych socjalistów.

ZOBACZ: BARDZO WAŻNA DEKLARACJA! “Armia musi być zdolna samodzielnie obronić Ojczyznę. I będzie” – zapowiada minister Macierewicz

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że od kilku lat krytykuje się jednego z agresorów akceptując agresję ze strony drugiego – ZSRR. Jego zdaniem czas zerwać z taką polityką – także w skali globalnej, gdyż polską krew na rękach mają nie tylko Niemcy.

Należy rozliczyć totalitarny reżim komunistyczny, który działał także z nienawiści do niepodległego państwa polskiego. Przez lata nie można było wyrażać prawdy o tych wydarzeniach – dodał minister przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Źródło: rmf24.pl, pch24.pl

Oto dlaczego atakują Antoniego Macierewicza! Zwiększenie wydatków na obronność do ponad 2% PKB!

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here