Nowelizacja ustawy o broni ciągle w „zamrażarce”. Czy PiS przestanie grać na zwłokę? - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Nowelizacja ustawy o broni ciągle w „zamrażarce”. Czy PiS przestanie grać na zwłokę?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dostęp do broni to druga po całkowitym zakazie aborcji kwestia najbardziej dzieląca obecny obóz rządzący. Dowodzi tego „zamrożenie” pół roku temu nowelizacji ustawy o broni wniesionej do Sejmu przez posłów klubu Kukiz’15.

Nowelizacja zakłada m.in. że pozwolenia na posiadanie broni wydawać będą starości bądź prezydenci miast na prawach powiatu a nie, jak dotąd, policja. Autorzy projektu zaproponowali również stworzenie ogólnopolskiego systemu ewidencjonowania pozwoleń na broń. „Taka zmiana odciąży policję z zadań natury administracyjno-biurowej, uwalniając jej siły oraz środki dla realizacji zasadniczych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ładu w przestrzeni publicznej” – uzasadniali w listopadzie ubiegłego roku posłowie Kukiz’15.

Zwłoka bierze się z potrzeby głębszych konsultacji. Nie chcielibyśmy, aby było w nich pominięte któreś ze środowisk wspierających PiS – mówi cytowany przez portal rp.pl Stanisław Pięta, poseł PiS. Polityk próbował tłumaczyć, że „wrzucenie nowelizacji do zamrażarki” jest spowodowane również przyjęciem przez Parlament Europejski dyrektywy w sprawie broni. Nie wspomniał jednak o poprawce złożonej przez posłów Kukiz’15, która dostosowuje nowelizację do dyrektywy PE.

Jak podaje portal rp.pl: „Polacy są obecnie jednym z najbardziej rozbrojonych narodów Europy. Na 1000 osób przypada 3,5 pozwolenia na broń, choć np. w Czechach ten współczynnik wynosi około 30”. Na koniec grudnia 2016 roku „w Polsce było legalnie zarejestrowanych 424,7 tys. sztuk broni”.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

Marek Jakubiak: „Mam pozwolenie na broń. Jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,834FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy