w , ,

Nowelizacja ustawy o broni ciągle w „zamrażarce”. Czy PiS przestanie grać na zwłokę?

Dostęp do broni to druga po całkowitym zakazie aborcji kwestia najbardziej dzieląca obecny obóz rządzący. Dowodzi tego „zamrożenie” pół roku temu nowelizacji ustawy o broni wniesionej do Sejmu przez posłów klubu Kukiz’15.

Nowelizacja zakłada m.in. że pozwolenia na posiadanie broni wydawać będą starości bądź prezydenci miast na prawach powiatu a nie, jak dotąd, policja. Autorzy projektu zaproponowali również stworzenie ogólnopolskiego systemu ewidencjonowania pozwoleń na broń. „Taka zmiana odciąży policję z zadań natury administracyjno-biurowej, uwalniając jej siły oraz środki dla realizacji zasadniczych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ładu w przestrzeni publicznej” – uzasadniali w listopadzie ubiegłego roku posłowie Kukiz’15.

Zwłoka bierze się z potrzeby głębszych konsultacji. Nie chcielibyśmy, aby było w nich pominięte któreś ze środowisk wspierających PiS – mówi cytowany przez portal rp.pl Stanisław Pięta, poseł PiS. Polityk próbował tłumaczyć, że „wrzucenie nowelizacji do zamrażarki” jest spowodowane również przyjęciem przez Parlament Europejski dyrektywy w sprawie broni. Nie wspomniał jednak o poprawce złożonej przez posłów Kukiz’15, która dostosowuje nowelizację do dyrektywy PE.

Jak podaje portal rp.pl: „Polacy są obecnie jednym z najbardziej rozbrojonych narodów Europy. Na 1000 osób przypada 3,5 pozwolenia na broń, choć np. w Czechach ten współczynnik wynosi około 30”. Na koniec grudnia 2016 roku „w Polsce było legalnie zarejestrowanych 424,7 tys. sztuk broni”.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

Marek Jakubiak: „Mam pozwolenie na broń. Jestem za rozszerzeniem granic obrony koniecznej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mafia paliwowa traci miliardy! W I kw.’17 legalna sprzedaż ON wzrosła o 42%, a zysk ORLENu urósł o 630%! Oni zrobią wszystko, aby było jak było…

Sprawa znieważenie znaku Polski Walczącej tym razem przed kieleckim sądem