w ,

Nowy mocny spot partii KORWiN! KARA ŚMIERCI DLA MORDERCÓW!

Partia KORWiN wraca po wakacjach z kampanią „KORWiN dla bezpieczeństwa”.
W najnowszym spocie KORWiN nawiązuje do tragicznej w skutkach amnestii. Ogłoszona w 1989 przez Sejm PRL amnestia zamieniała wyroki osobom skazanym na karę śmierci na 25 lat pozbawienia wolności.

W spocie „KORWiN dla bezpieczeństwa” pojawia się postać łudząco podobna do Trynkiewicza. Widzimy bawiącą się w parku dziewczynkę, z którą mężczyzna nawiązuje kontakt. Jak to się skończy? Możemy się tylko domyślać…

Podczas konferencji prasowej Konrad Berkowicz, członek zarządu partii KORWiN, przypomniał: Jako Ruch Na Rzecz Kary Śmierci przez ostatnie miesiące podawaliśmy mnóstwo rozumowych argumentów za przywróceniem kary śmierci(…)Mówiliśmy o jej odstraszającej roli, bo nie każdy, ale wielu przestępców, boi się śmierci. O tym, ze dożywocie jest niemożliwe bez kary śmierci w kodeksie karnym, bo gdy jej nie ma, skazany na dożywocie jest bezkarny i stanowi zagrożenie. Mieliśmy tego przykład ostatnio – Kajetan P. zaatakował psycholog więzienną i ranił strażnika,   skazanego na dożywocie za taki czyn nie można ukarać, bo drugie dożywocie nie ma sensu.

– Ale dzisiaj zajrzyjmy do swoich serc. Bo tak naprawdę jest jeden, absolutnie podstawowy powód, dla którego przywrócenie kary śmierci jest konieczne – mówił Konrad Berkowicz. – Doskonałą ilustracją jest Mariusz Trynkiewicz. Trynkiewicz to według biegłych sadowych mężczyzna poczytalny, o wysokim ilorazie inteligencji, ponad 20 punktów wyższym niż przeciętny. W ciągu trzech tygodni w bestialski, dewiacyjny sposób zamordował 4 chłopców. Nikt nie ma wątpliwości co do jego winy. Po 25 latach, 11 lutego wyszedł na wolność. Na szczęście decyzją sądu od 3 marca jest izolowany w ośrodku w Gostyninie, w którym… wziął ślub.

Konrad Berkowicz zacytował wywiad z żoną Mariusza Trynkiewicza, która mówiła m.in: „Na naszym ślubie był pyszny tort kawowy. Moja teściowa przywiozła też roladę śmietankową oraz serniczek. Mariusz pięknie wyglądał w czarnych spodniach i śnieżnobiałej koszuli”, a także: „W Gostyninie podopieczni dostają tylko podstawowe wyżywienie, a mój mąż lubi sobie podjeść. Wysyłam mu różne serki, wędliny”.

Żona Trynkiewicza powiedziała również: „Obecne opinie biegłych są dla Mariusza bardzo korzystne, więc mam dobre przeczucia. (…) Jeśli wreszcie będzie wolny, to pojedziemy w podróż poślubną do tego lasu w Piotrkowie Trybunalskim, który Mariusz tak kocha”.

Konrad Berkowicz powiedział: To właśnie w tym lesie, który Trynkiewicz tak kocha i do którego jego żona chce pojechać w podróż poślubną, Trynkiewicz ukrywał ciała swoich ofiar.

Konrad Berkowicz wspomniał ofiary Trynkiewicza, którymi byli: 13-letni Wojtek Pryczek, 12-letni Krzysztof Kaczmarek, 12-letni Artek Krawczyński i 11-letni Tomek Łojek.

– Ci chłopcy, gdyby żyli, mieliby teraz mniej więcej po 40 lat, zapewne żony i dzieci. Ale ich nie ma i ślubu już nie wezmą. Nie będą mieli pysznego tortu kawowego i roladki śmietankowej. Nie będą pięknie wyglądać w czarnych spodnich i śnieżnobiałej koszuli(…). Taka sytuacja jest niesprawiedliwa – mówił Konrad Berkowicz.

Podkreślił: Brak kary śmierci powoduje, ze morderca jest w znacznie lepszej pozycji, niż ofiara i jej bliscy. To jest niemoralne i niedopuszczalne. Według ostatnich badan 66% Polaków opowiada się za przywróceniem kary śmierci. Dlatego domagamy się, wraz ze zdecydowaną większością Polaków, przywrócenia najwyższego wymiaru kary.

W ramach akcji „KORWiN dla bezpieczeństwa” trwa zbiórka podpisów pod trzema obywatelskimi projektami ustaw: poszerzającej granice obrony koniecznej, gwarantującej szerszy dostęp do broni i przywracającej karę śmierci dla morderców.

Europoseł Robert Jarosław Iwaszkiewicz mówił podczas konferencji prasowej
o swoich działaniach w Parlamencie Europejskim, gdzie stara się, by nowa unijna dyrektywa, która w znaczący sposób ogranicza dostęp do broni praworządnym obywatelom, nie została przyjęta.

Całą wiosnę i lato pracowaliśmy w parlamencie Europejskim nad nową propozycją komisarz Bieńkowskiej w sprawie nabywania i posiadania broni w Europie. Byłem jedynym Polakiem, który się tą sprawę zajmował w komisji IMCO(…). Niestety, konserwatyści dogadali się z socjalistami i zagłosowali za poprawkami, które wsparły terrorystów – mówię tak, ponieważ zakaz posiadania broni przez zwykłych obywateli  i ograniczanie podstawowych swobód praworządnym obywatelom, jest to wspieranie terrorystów –mówił europoseł Iwaszkiewicz.

Prezes Janusz Korwin-Mikke wspomniał tragiczne wydarzenia z Reutlingen, które wstrząsnęły Polską. Syryjski uchodźca uzbrojony w maczetę zabił tam ciężarną Polkę i ranił dwie inne osoby.

– Posiadanie broni wyrównuje szanse kobiet w takich sytuacjach(…), dlatego bardzo ważne jest, żeby praworządni obywatele mieli dostęp do broni(…).

Europoseł Korwin-Mikke zwrócił także uwagę: W Niemczech nie ma kary śmierci, co bardzo rozzuchwala morderców.

Projekty ustaw „KORWiN dla bezpieczeństwa” mogą znaleźć Państwo na stronie www.podpiszsie.info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Czym jest dla Ciebie Stowarzyszenie KoLiber?

Skandal! KOD-owcy obrażali “Zagończyka” . Skandowali też podczas Mszy św. “Demokracja! Demokracja!” [wideo]