Oto jak polscy komuniści opisywali wkraczającą do Polski Armię Czerwoną. Pamiętajmy, że potomkowie tych zdrajców nadal mają media i są w parlamencie! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Oto jak polscy komuniści opisywali wkraczającą do Polski Armię Czerwoną. Pamiętajmy, że potomkowie tych zdrajców nadal mają media i są w parlamencie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dziennikarz “Czerwonego Sztandaru”, organu lwowskich komunistów, Emil Schurer, wraz z grupą entuzjastów witał Amię Czerwoną przy szosie wiodącej w stronę Kowla. Podziwiał ich spokój, powagę i wspaniałość.

“Pierwszy raz spotkałem radzieckich ludzi na kowelskiej szosie. Wyszliśmy im naprzeciw parę kilometrów. Stali przy swoich tankach i samochodach ciężarowych, ubrani w długie szynele czerwonoarmistów – poważni, spokojni, uśmiechnięci. Ten młody chłopak, wsparty o karabin, jeszcze na wiosnę w swojej rodzinnej wsi nad Dnieprem orał traktorem obszar kołchozowej roli. Wczoraj kołchoźnik, dziś czerwonoarmista.

Październikowe dziecko. Ile ma lat – 23. W wielkim roku 1917 ssał jeszcze pierś rodzicielki. W latach wojny i głodu wychowała go, wiernego syna, matka rewolucja. Tych “oktiabrionków” najbardziej pragnąłem poznać, od dziecka po radziecku wychowanych ludzi, którzy o kapitaliźmie tylko słyszeli, ale dla których nasza codzienna, powszednia gorza kapitalizmu była jedynie wiadomością z dalekiego kraju.

Wmieszałem się w zbrojny i przyjazdny tłum. Przyszliśmy dużą grupą powitać ich proletariackim słowem na progu miasta. “Przynosimy wam oręż i pokój” – mówi do grupy chłopców podkowelskich czerwonoarmista. “Czas, towarzysze, chwycić za oręż i tak jak my, mocno go w rękach dzierżyć!

Poszczególnych czerwonoarmistów otacza zwartym kołem spragniona ich słowa miejscowa ludność. Traktor, tank i żywe słowo, każdym z tych oręży świetnie włada nasza wspaniała Czerwona Armia. “Nasz kraj” – mówi inny, z jasnym puszkiem na wadze – “rządzi się wielką Stalinowską Konstytucją. Stalinowska Konstytucja to kodeks radzieckiej moralności i socjalistycznej etyki.”

Emil Schurer “Oręż walki i pracy”, “Czerwony Sztandar”, Lwów 5 XII 1939r

Brawo! Zobacz WIDEO jak upada Mauzoleum Armii Czerwonej w Trzciance! Jeden z wielu symboli komunistycznej okupacji!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy