w , , ,

Państwo Islamskie grozi atakami terrorystycznymi podczas Świąt Bożego Narodzenia

W internecie opublikowano grafikę przestrzegającą Europę przed zamachami terrorystycznymi. Widnieje na niej jedna z londyńskich ulic handlowych, postać terrorysty z ISIS w pomarańczowym kombinezonie oraz znany z amerykańskich filmów Mikołaj, nieodłączny element okresu Świąt Bożego Narodzenia w nowoczesnym wydaniu. Grafikę opatrzono hasłem: „Wkrótce wasze święta”.

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego powoli tracą wpływy, a pod naporem sił koalicji państw walczących z islamskim terroryzmem, słabną także jego możliwości militarne. Pomimo tego, propaganda bojowników ISIS ma się całkiem dobrze i po raz kolejny próbuje nastraszyć Europejczyków. Tym razem w internecie opublikowano grafikę, która nawiązuje do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na obrazku widać postać terrorysty oraz Mikołaja w czerwonym przebraniu.

Wojna z choinką, Świętym Mikołajem i jasełkami czyli Boże Narodzenie w Zachodniej Europie

Na grafice dodano hasło „Wkrótce wasze święta”, które zostało zawarte w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim. Dziennikarze brytyjskiego „Metro” podkreślają, że na grafice widać ulicę „Regent Street”, na której co roku znajduje się Jarmark Bożonarodzeniowy. Dodają również, że propagandowa ilustracja pochodzi bezpośrednio od ludzi związanych z Państwem Islamskim.

Warto przypomnieć, że niespełna rok temu, w pobliżu Jarmarku Bożonarodzeniowego w Berlinie, doszło do tragicznego w skutkach zamachu, gdzie islamski terrorysta zabił 12 osób, a kolejne 14 ranił. Posłużył się wówczas ciężarówką, którą skradł polskiemu kierowcy Łukaszowi Urbanowi, którego wcześniej pozbawił życia. Mężczyzna nastepnie uciekł do Włoch, gdzie został rozpoznany przez patrol policji i zastrzelony.

źródło: tvp.info, Twitter, PCh24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W Polsce afera o Puszcze, tymczasem Niemcy wycinają w pień stary las pierwotny, bo przeszkadza im w rozbudowie kopalni węgla

Hurra! Ustawa dekomunizacyjna zmiotła ze Stargardu symbol sowieckiego totalitaryzmu! [ZOBACZ WIDEO!]