Rap patriotyczny; największy zbiór patriotycznego rapu, patriotycznego hip hopu. Wybrałem najważniejszych moim zdaniem twórców i najważniejsze piosenki, miłego słuchania.
Rap z przesłaniem. Pomimo tego, że nie jestem fanem tego typu muzyki uważam, że chłopaki wykonujące te utwory tworzą historię polskiej muzyki patriotycznej. Nie tylko rapują ale również uczestniczą w patriotycznych wydarzeniach typu “Marsz Rotmistrza”, “Marsz Niepodległości” czy też angażują się z społeczne inicjatywy związane z upamiętnieniem żołnierzy wyklętych bądź niesieniem pomocy kombatantom. Wielki dla nich szacunek.

Wielka Polska
Wielka Polska, za: ultrasbanda

Składanka Patriotyczny Rap

Wybór moim zdaniem najwazniejszych twórców; Tadek, Basti, Konstruktor, Tonny, Hagen, OSTR, Miuosh, Adioss…

Polski rap patriotyczny ma się świetnie, zarówno w podziemiu, jak i także w głównym nurcie, a co najważniejsze – wzrasta zapotrzebowanie na taki rodzaj muzyki. Coraz więcej osób chętnie kupuje płyty patriotyczne. Wydaje się, że ten gatunek muzyczny jak żaden ma szansę dotrzeć do młodych ludzi i zaszczepić w nich ziarenko patriotyzmu, które będzie w przyszłości kiełkować. Ten prosty przekaz jest niezwykle silny i buduje w młodzieży poczucie dumy z własnego pochodzenia. Jest jednak pewne zagrożenie, czyli postawy skrajne, radykalne, które pojawiają się w poszczególnych utworach i mogą prowadzić do nieprzemyślanych ruchów. Przykładowo tekst jednego z raperów o tym, że dobrze się stało, że Lech Kaczyński zginał w Smoleńsku uważam za taką kompromitację, że więcej normalny Polak nie powinien go słuchać. Niestety ale trzeba przebierać wśród dużej ilości patriotycznego rapu – dlatego najważniejsze jest, by wybierać tylko taką twórczość, która przekazuje prawdę historyczną i pewne idee, nie zaś nawołuje do ślepego buntu, z którego jeszcze nigdy nic dobrego nie wynikło. Zdecydowanie mogę polecić twórców takich jak Lukasyno, Rete, Tadek.

Rap Patriotyczny
Rap Patriotyczny, za: http://blog.surgepolonia.pl/
Nie zapomnij skąd pochodzisz
Nie zapomnij skąd pochodzisz. Za grafikapatriotyczna.pl

6 komentarzy

Dodaj odpowiedź

5 pingów oraz trackbacków

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  4. Pingback:

  5. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Pieśni Legionowe

Pieśni Legionowe

Mam już dość Basti

Mam już dość